Meklēt
Izvēlne

Jura Jurjāna gleznu izstāde "Mīlestības zīmē"

No 2014. gada 17. maija līdz 30. jūnijam Jāņa Akuratera muzejā ir apskatāma Jura Jurjāna gleznu izstāde „Mīlestības zīmē”.

„Māksla ir mana dzīve. Es to jūtu katru dienu; tā ir ne vien mana profesija, bet arī aicinājums. Es neciešu vardarbību un depresīvas izpausmes mākslā. Es gribu, lai mani darbi dod prieku un spēku ikdienas dzīvei. Es gleznoju mīlestību, mīlestības nojausmu. Vienlaikus vēlos darbus pasargāt no vulgaritātes un vēlos, lai cilvēki, skatoties tajos, domā par sevi, uztverot gaismas plūdumu, starojumu no mana darba. Kopā ar zeltu putni un ikdiena paceļas pāri pasaulei un reizē ir ikonas. Gleznas ir vīzija par pasauli. Bez zelta lietojuma tas ir savādāk, šķiet, kā ikdienišķs vēstījums. Vēlos darbos iekodēt garīgumu, kaut ko no dievišķā, tikko jaušamā.” (Juris Jurjāns)

Mākslas akadēmijas pasniedzējs profesors Juris Jurjāns akadēmiju beidzis 1969. gadā un kopš tā laika arī piedalās izstādēs. Viņam bijis vairāk nekā 30 personālizstāžu. Glezniecībā Juris Jurjāns agri atradis savu tēmu un oriģinālu tās risinājumu. Mākslinieks maz rēķinājies ar oficiālām un sabiedrībā pieņemtām nostādnēm.

„Bērni, daba, augi, tauriņi, putni ir galvenā vide, kurā Juris Jurjāns radis rezonansi saviem radošajiem impulsiem – dzīvespriekam, rotaļīgumam un krāsainībai, kas ir viņa darbu būtība,” raksta mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Zelts un eļļas krāsa tehnika, kas bija pazīstama Bizantijā un Renesanses laikā un kuru mākslinieks labprāt izmanto savā glezniecībā, ļauj viņam ikdienišķo un cilvēciski pievilcīgo pacelt citā vispārinājuma pakāpē.
Juris Jurjāns savos darbos allaž uzrunājis skatītājus par jautājumiem, kas bijuši un ir nozīmīgi cilvēkiem, kuri tiecas pēc skaistākas, pilnvērtīgākas dzīves šajā pasaulē.

Darba laiks:
Otrdien–sestdien: 11.00–18.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Jāņa Akuratera muzejs
O. Vācieša iela 6a, Rīga