Meklēt
Izvēlne

LMA Keramikas nodaļas maģistrantu Pop-up izstāde AIOIA

Kr. Barona ielā 31b, Rīga

No 3. līdz 5. decembrim galerijā “Istaba” (Kr. Barona ielā 31b) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļas maģistrantu pop-up izstāde “AIOIA”, kurā, autori pētot cilvēka niansēto saskari ar ārpasauli, caur keramikas objektiem pievēršas piecām cilvēka maņām. Po-up izstādes atklāšana – 3.decembrī plkst. 17.00.

Kā izskatās oža, kā pieskarties dzirdei un kā formulēt garšas izjūtu? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus uzdod ekspozīcijas veidotāji – Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļas maģistrantūras studenti – apspēlējot cilvēka sensoro sistēmu ne tikai no to fizioloģiskās puses, bet arī plašākā filozofiskā un abstraktā nozīmē.

Grupas izstāde ir mērķtiecīgs darbs konstruēt atsevišķos elementus savstarpēji papildinošā formā, veidojot vienotu sistēmu. Piecas eksistenci uzturošās maņas kalpo gan kā motīvs darbu izveidē, gan to uztverē, tādēļ loģiski izrietoši ir arī jautājumi par šo maņu ierobežotību un galīgumu, kā arī neartikulētajām maņām jutekliskajā uztverē.

Izstādes nosaukums ir autoru vārdu abreviatūra – Astra Šēnberga, Ieva Jurka, Olga Meļehina, Ieva Kaula un Aivars Baranovskis – katrs pienes pa vienam burtam un vienai maņas interpretācijai keramikas materiālā.