Meklēt
Izvēlne

PUBLISKĀS MĀKSLAS MAINĪGĀ SEJA, OTRĀ TIEŠSAISTES SARUNU SESIJA

Laikā, kad muzeji un galerijas ir slēgtas un fiziska pieeja mākslas darbiem ir ierobežota, šķiet nav pārsteidzoši, ka pievēršam lielāku uzmanību mākslai publiskā telpā. Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbības projekta ietvaros rīkos publisko sarunu sēriju, kurā tuvplānā tiks skatīta vēsture un konteksts no katras institūcijas perspektīvas. Katrā sarunā uzstāsies uz sarunu pieaicināts vieslektors no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievērsīsies abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Pētot katras sarunas galveno tēmu un apvienojot idejas par norisēm Eiropas dažādajos punktos, tiks veidotas kopīgas atbilžu variācijas.

Diskusiju programma turpināsies ar pēc kārtas jau otro sarunu uz kuru aicinām pievienoties 11. februārī plkst. 16:00 pēc Latvijas laika (plkst. 14:00 pēc Londonas). Šoreiz sarunas tēma  “Destrukcija: pieminekļu iznīcināšana VAI publiskā māksla kā sociālo nemieru uzmanības centrs”.

Tēmas ietvaros pievērsīsimies publiskajā telpā esošo pieminekļu destrukcijai, pētot piemērus no nesenās pagātnes Lielbritānijā un Latvijā. Pieminekļi, kas uzcelti plaši zināmu personu un viņu pārstāvētās varas sistēmas godināšanai, abās valstīs šodien ir kļuvuši par apspiešanas simbolu. Ko mēs, pētot kādēļ un kā tie par tādiem ir kļuvuši, varam iemācīties? Un kas notiek, kad tie tiek demontēti?

Tiešsaistes diskusija vietnē Zoom - 11. februāris plkst.16:00

Zoom saite: https://us02web.zoom.us/j/89444688667?pwd=R2JsLzZTbUtCRHgyL2NvWWFobENsdz09

ID: 894 4468 8667
Parole: 301143

Sarunas valoda: angļu, dalība bez maksas