Meklēt
Izvēlne

RĪTDIENAS MANTOJUMS – atklāta lekcija par plakātu darināšanas mākslu un kultūras mantojumu

Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

Piektdien, 23. novembrī plkst. 14.00 EUNIC Latvija un Latvijas Mākslas akadēmija ielūdz jūs uz tikšanos ar jaunajiem māksliniekiem un grafikas dizaineriem no 7 Eiropas valstīm. Katrs no viņiem ir radījis savu oriģinālu plakātu, ko varēs aplūkot izstādē ”Rītdienas mantojums”. Līdztekus izstādei, ar atbraukušajiem māksliniekiem varēs tikties atklātā lekcijā, kurā tie dalīsies pieredzē par plakātu darināšanas niansēm un mūsdienu kultūras mantojumu.

Vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, 10. auditorija, Kalpaka bulvārī 13, 1. stāvs. Lekcijas valoda – angļu.

Par izstādi:

Kā šodiena izskatīsies pēc 100 gadiem? Ja mēs varētu ceļot laikā un nokļūt 2118. gadā, atskatīties uz šodienu - ko mēs atcerētos no 2018. gada? Kas nākamām paaudzēm kļūs par kultūras mantojumu? Plakātu izstādē "Rītdienas mantojums" 10 Eiropas mākslinieki sniedz radošas pārdomas par šiem jautājumiem.

Izstādes mākslinieki: Rudens Stencil (Latvija), peter fuxxx (Austrija), Mormor (Dānija), Anna Haifiša (Vācija),
Iona Sjefna Hantingdona-Viljamsa (Islande), Evelina Germanoviča, Dovile Kačerauskaite, Toma Kanīte, Sims Kisieļus (Lietuva), Davids Riskis (Polija), Jurajs Blaško & Pēters Nosāļs (Slovākija), Mollija Fērhērsta (Apvienotā Karaliste) un Sēzars Anrī (Francija). 

2018. gads ir Latvijas, kā arī daudzu citu Eiropas valstu simtgades gads. Tas ir arī Eiropas Kultūras mantojuma gads, kas cildina visu ar ko mēs dalāmies un kas padara mūs atšķirīgus Eiropas kopējā telpā. Gada sauklis ir: Mūsu mantojums: kur pagātne satiek nākotni. Patiešām, šī ir iespēja apdomāt pagātni un novērtēt pēdējo 100 gadu sasniegumus un izaicinājumus. Vienlaikus, tā ir arī iespēja paskatīties uz šodienu un mums pašiem no citas perspektīvas.

Izstādi “Rītdienas mantojums” organizē EUNIC Latvia - Eiropas Savienības nacionālo kultūras institūtu tīkls. 10 valstu plakāti ir izveidoti ar Francijas institūta, Gētes institūta Rīgā, Dānijas kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, British Council pārstāvniecības Latvijā, Latvijas Institūta, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā, Lietuvas kultūras institūta, Polijas vēstniecības Rīgā, Austrijas vēstniecības Rīgā, un Slovākijas Republikas vēstniecības Rīgā atbalstu. 

Izstāde tiek īstenota sadarbībā ar Starpnozaru mākslas grupu SERDE un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

Izstādes atklāšana 22. novembrī plkst.17.30 Galerijas “Centrs” gājēju ielā. Visi laipni gaidīti! Izstāde “Galerijā “Centrs”” būs apskatāma līdz 5. decembrim.