Meklēt
Izvēlne

Kalvja Kalniņa izstāde "Vau vau vau vau vau”

Trešdien, 2014. gada 22. oktobrī, plkst. 18.00 Radošo darbu galerijas izstāžu telpā Artilērijas ielā 9 tiks atklāta Kalvja Kalniņa personālizstāde „Vau vau vau vau vau”. Izstādē būs apskatāmi grafikas darbi, kas šķietami tradicionālo un elitāro grafikas mākslas atmosfēru papildinās ar atraktīviem elementiem un nepierastu pieeju grafikas darbu tapšanas procesam.

Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūras I kursa studenta Kalvja Kalniņa darbi jau vairākkārt ir bijuši apskatāmi plašākai sabiedrībai. Kā pēdējā jāmin mākslinieka personālizstāde „Informācijas klusums” pagājušā gada jūnijā Radošo darbu galerijas izstāžu telpā.

Cilvēks līdzinās dzīvniekam, kas rej, aprej, cīnās un iekaro. „Vau  vau  vau  vau  vau” saka modernais pilsētas pūlis. Kalvis Kalniņš necenšas to pārkliegt, viņš nemēģina nedz šokēt, nedz kritizēt vai izskaidrot 21. gadsimta cilvēku un viņa dzīves telpu. Mākslinieks vēro, ir precīzs un intuitīvs. Skices, brīvi uzmetumi, grafiska stopkadru animācija portretē cilvēku, pilsētu, kosmosu, tā savienojot dažādus realitātes jēdzienus vienotā esamības ķēdē. Kamēr divdesmit gaismas gadu garš mākonis peld izplatījumā, uz planētas Zeme atiet vilciens Rīga- Krustpils, kurā viens no pasažieriem uz līdzi paņemtas vara plates zīmē pārējo pasažieru ikdienību. Vilciens šodien pārvadā ofortus, katrā tumsas punktā ir bezgalīgi daudz gaismas. Brīvā skices uzmetumā mākslinieks apkopo domas, - atkal cilvēki kā tādi mērkaķi grūstās... Vai mērkaķi zina, kādā mežā viņi dzīvo? Uz šo jautājumu būs jāatbild katram apmeklētājam pašam.


Izstādes kuratore Anna Andersone