Meklēt
Izvēlne

Kalvja Kalniņa personālizstāde "Informācijas klusums"

No 2013. gada 12. jūnija līdz 1. jūlijam Radošo darbu galerijas izstāžu telpā norisināsies mākslinieka Kalvja Kalniņa personālizstāde „Informācijas klusums”. Izstādē būs apskatāmi grafikas darbi, kas tapuši pusotra gada laikā, māksliniekam vērojot sabiedrību un iedziļinoties tās sociālajos procesos. Izstādes atklāšana notiks trešdien, 12. jūnijā, plkst. 18.00.

Kalvis Kalniņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas 3. kursa students, kura darbi jau ir bijuši apskatāmi plašākai sabiedrībai. Kā pēdējā jāmin dalība jauno grafiķu grupas izstādē „564kg” galerijā „L”.

Būdams jauns, bet ārkārtīgi drosmīgs un neatkarīgs mākslinieks, Kalvis Kalniņš savos darbos pārsteidz ar domas brīvību un oriģinalitāti. Mākslinieku interesē cilvēka attiecības gan ar savu iekšējo pasauli, gan ar sabiedrību un tās uzstādītajiem noteikumiem. Draiskos un zibošos tušas vilcienos materializējas cilvēka emocijas un bailes, zināšanas un informācijas arhetipiskā telpa. Tumsā iznirst milzīga pilsēta, kas izplatījumā mirdz no planētas Zeme, līdzinoties zaigojošam parazītorganismam. Cilvēces alkas izplesties un vairoties pat tur, kur mūs neviens negaida, atgādina par instinktu spēku, kas mūs padara tik tuvus dzīvnieku pasaulei. Prāts rada savu realitāti, katrs no mums ir unikāls. Smalkā zīmējumā parādās sievietes portrets. Intimitāte, telpa tuvplānā, klusums.

„Prāts ir kā sasists stikls. Tas lauž un izliec attēlu, pielāgojot to savām plaisām un lūzumiem. Mēs visu redzam caur prāta un jūtu prizmu. Ilūzija par patiesību.”

Darba laiks:
Darba dienās: 10.00 – 19.00
Sestdienās: 11.00 – 15.00
Svētdienās: brīvs

Radošo darbu galerija
Artilērijas iela 9, Rīga
www.rdg.lv