Meklēt
Izvēlne

Klajā nākusi Jura Zvirgzdiņa grāmata "Ahoi! Plūdi Daugavā" ar Alekseja Naumova ilustrācijām

2013. gada nogalē izdevniecība „Zvaigzne ABC” laidusi klajā Jura Zvirgzdiņa grāmatu „Ahoi! Plūdi Daugavā” ar gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova ilustrācijām.

Grāmata „Ahoi! Plūdi Daugavā” ir adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, un tajā krāsainās lielformāta ilustrācijās, kuras papildina atbilstošs teksts, atainots trīs bērniem tuvu varoņu – kaķa, suņa un gaiļa – ceļojums ar ledus gabalu pa Daugavu cauri Rīgai, sākot no Doles salas līdz pat Rīgas ostai. Ceļojuma laikā lasītāji tiek iepazīstināti ar krastā redzamajiem nozīmīgajiem objektiem – jauno Dienvidu tiltu, dzelzceļa tiltu, televīzijas torni, Akmens un Vanšu tiltiem, topošo bibliotēku – Gaismas pili, atainots arī Rīgas kanāls ar tirgus paviljoniem, Vecrīgas panorāma, Prezidenta pils un Rīgas osta.

Tekstā lasītājs tiek aizraujošā veidā iepazīstināts gan ar atainoto objektu vēsturi un ar tiem saistītajām leģendām, gan to funkcijām; tādējādi grāmatai ir gan izklaidējošas, gan informatīvas, gan izglītojošas funkcijas. Savukārt mākslinieka radītās Rīgas panorāmas ilustrācijas ne tikai ļauj rīdziniekiem tuvāk iepazīt pilsētu – tās ieinteresēs arī citās pilsētās dzīvojošos un Latvijas viesus no ārvalstīm, turklāt gan bērnus, gan pieaugušos.

Juris Zvirgzdiņš (1941) – daudzu populāru bērnu grāmatu autors, rakstījis arī lugas, miniatūras, romānus, stāstus un esejas. Saņēmis Pastariņa prēmiju (2001, 2009), gada balvu literatūrā bērniem (2002) un starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā (2009, 2013). Jura Zvirgzdiņa darbi tulkoti krievu, angļu, itāliešu, lietuviešu un citās valodās.

Aleksejs Naumovs (1955) – izcils plenēra gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors kopš 2007. gada, daudzu bērnu grāmatu ilustrators. Bijis konkursa „Skaistākā gada grāmata” laureāts. Divreiz iekļauts Andersena balvas Goda sarakstā. Iecelts par Atzinības krusta komandieri, saņēmis arī starptautiskus apbalvojumus. Māksliniekam ir bijušas 60 personālizstādes, viņš piedalījies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs.

ISBN: 978-9934-0-3434-3
Iesējuma tips: Cietie vāki
Augstums x platums, cm: 25 x 30
Svars (g): 646
46 lpp.