Meklēt
Izvēlne

Klāvs Loris. Personālizstāde Austrālijā "Tavasneiespējamības, kurasnotiek"

2014. gada 12. janvārī Sidnejas Latviešu namā Austrālijā atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības studenta Klāva Lora personālizstāde „Tavasneiespējamības, kurasnotiek”. Darbi tapuši trīs mēnešu laikā, ceļojot pa Austrāliju un gūstot iespaidus.

„Strādājot pie saviem darbiem, izmēģināju jaunas tehnikas un materiālus, apvienojot fotokolāžu ar glezniecību. Galvenos darbu motīvus un iedvesmu radu Austrālijas dabā, ceļojot apkārt pa kalniem un okeāna piekrastēm, kuras šeit ir neaprakstāmi skaistas. Izstādes darbi būtībā ir kā plenēra gleznojumi, tomēr tie netapa uz vietas dabā, bet gan darbnīcā, kur atspoguļoju savu vērojumu un atskatu uz redzēto, papildinot to ar dziļi personiskāku domu. Kā savu radošo darbnīcu izmantoju maziņu auto garāžu, kas bija piebāzta pilna ar mantām, tā ka nav vietas pat audekliem. Tā bija interesanta vide, kur gleznot, īpaši kad gaisa temperatūra sasniedz 36 grādus,” stāsta mākslinieks.

Mērot ceļu uz Austrāliju Klāvs Loris varēja, pateicoties uzvarai konkursā „SEB stipendija glezniecībā”, kas ik gadu tiek izsludināts Mākslas akadēmijas studentu vidū ar mērķi atbalstīt spilgtākos talantus glezniecībā.

Izstāde būs aplūkojama līdz š. g. 12. februārim.