Meklēt
Izvēlne

Klubā "G4" mūsdienu tekstilmākslas izstāde "Stils Tek"

Klubā „G4” no š.g. 23. līdz 26. februārim notiks neliela formāta mūsdienu tekstilmākslas izstāde „Stils Tek”. Ekspozīcijā, kas iekārtota kluba izstāžu zāles telpās, būs aplūkojami izsmalcināti mākslas darbi – Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozares studentu pēdējo gadu veikums. Izstādes atklāšana – ceturtdien, 23. februārī, plkst. 19:00!

Stils – Tek… Tekstilmāksla ir viens no tehniski kvalitatīvākajiem mākslas virzieniem, kas tiek pasniegts Latvijas Mākslas akadēmijā. Topošo tekstilmākslinieku darbos, kas aplūkojami izstādē, ir izteikti jūtama rūpīga pieeja darbam, kuru papildina smalku paņēmienu pielietojums. Studentu izstāde labi iederas jaunajā Vecrīgas klubā, kas tapis bohēmiskas koncepcijas iedvesmots. Laikmetīgā tekstilmāksla kluba brīvajā un radošajā atmosfērā kļūst par aizraujošu pavadoni un kvalitatīvu papildinājumu vakaram pilsētā, sniedzot iespēju iedziļināties jauno mākslinieku radošajā pasaules redzējumā un darbos iekodētajā vēstījumā.

Jāatzīmē, ka tieši šajā mācību gadā Tekstilmākslas apakšnozare svin savu 50. gadadienu. Šo gadu laikā profesionālā tekstilmākslas izglītība Latvijas kultūrai nesusi neskaitāmus spilgtus un talantīgus māksliniekus, devusi specifisku, interesantu un bagātu artavu Latvijas mākslas pasaulei. Jubilejai par godu jau notikušas gan vērienīgas izstādes, gan konference, gan īstenoti citi nozīmīgi projekti.

Ekspozīcijas autori un dalībnieki aicina uztvert izstādes „Stils Tek” atklāšanas pasākumu 23. februārī kā tik tikko aizvadītā Mākslas akadēmijas karnevāla „Leļļu rūpnīcā” turpinājumu. Mākslas gaisotnē būs iespējams atminēties karnevāla piedzīvojumus un spilgtākos mirkļus.

Tikmēr Rīgas Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” joprojām apskatāma vēl viena Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozares studentu darbu izstāde – „TEK-TEK-STILS” –, kas iepazīstina ar tekstilmākslas bakalaura un maģistra programmu studentu darbiem. Eksponēto mākslas priekšmetu kopums atspoguļo mūsdienu tekstilmākslas tendences – visdažādākos formu meklējumus un daudzveidīgo tehniku pielietojumu. Izstāde „TEK-TEK-STILS” būs apskatāma līdz š.g. 1. aprīlim.

Izstādes „Stils Tek” darba laiki:
Katru vakaru no plkst. 18:00 – 02:00

Norises vieta:
Klubs „G4”
Gleznotāju iela 4, Rīga

Ieeja bez maksas