Meklēt
Izvēlne

Konference "EKOART forums – Obernkirhenes smilšakmens Rīgā"

Konference „EKOART forums – Obernkirhenes smilšakmens Rīgā” ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem. Tas norisināsies 10. un 11. jūlijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā festivāla „Puķu balle” ietvaros (Pārdaugavā, Kandavas ielā 2). Laipni aicināti arī visi Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi un studenti, jo īpaši tēlnieki.

Konferences mērķis ir parādīt Eiropas kultūras daudzveidību un ilglaicīguma iespēju, kā arī veicināt jaunu saišu veidošanos starp Latvijas un Vācijas kultūras un zinātnes cilvēkiem. Tajā ir paredzēta pieredzes apmaiņa par pilsētas un tai piekritīgās dabas teritoriju sakārtošanu ar ekoart iniciatīvām, tādējādi veicinot kultūras attīstību un jaunradi, parādot to, ka māksla ir nozīmīgs faktors, kas iespaido vidi, dzīves kvalitāti, labklājību, pilsētas un vides kopuma ilgtspējīgumu.

Vācijai ir ilgstošas tradīcijas starptautiskā Obernkirhenes tēlniecības kultūrmantojuma simpozija norisē (kopš 1988. gada). Simpozijs ir attīstījies, pateicoties Obernkirhenē esošajam smilšakmens ieguves tradīcijām, kur notiek ne tikai iežu ieguve, bet arī to pētniecība un plānota vides attīstība un atjaunošana.

Konferencē piedalās Obernkirhenes smilšakmens simpozija organizatori, mākslinieki, vēsturnieki, kā arī Rīgas domes pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis un Brāļu kapu komitejas ilggadīgais vadītājs Eižens Upmanis no Latvijas, kā arī tēlnieki Ģirts un Gaits Burvji, kas vairākkārt piedalījušies Obernkirhenes tēlniecības simpozijos.

Pie ieejas Botāniskajā dārzā, pasakot paroli „Smilšakmens”, ieeja ir bez maksas.

Kontaktpersona:
Signe Tomsone, mob. tel. +371 26390753