Meklēt
Izvēlne

Konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstāde “Pagrieziens uz nākotni”

No 2016. gada 1. aprīļa līdz 20. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā apskatāma konkursa „SEB stipendija glezniecībā” izstāde “Pagrieziens uz nākotni”. 20. aprīlī plkst. 18.00 tiks paziņoti konkursa rezultāti un apbalvots laureāts. Laureāts saņems iespēju apmeklēt kādu no laikmetīgās mākslas mesēm Eiropā, uzturēties radošajās darbnīcās meses norises vietā un stipendiju EUR 1800 vērtībā. 

Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas astoņus gadus ilgā draudzība bijusi ražīga - Neonilla Medvedeva, Atis Jākobsons, Zane Tuča, Elza Sīle, Laimdota Steķe, Klāvs Loris, Madara Neikena un Zīle Ziemele, kuri nes “SEB stipendijas glezniecībā” laureātu vārdu, ir talantīgi, radoši un aizrautīgi mākslinieki.
 
Atzīmējot līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, un tomēr negaidot pirmo apaļo jubileju, projekta partneri lēmuši “SEB stipendijai glezniecībā” piešķirt jaunu laikmetīgu dimensiju, mudinot Latvijas Mākslas akadēmijas studentus glezniecības valodā risināt intelektuāli un mākslinieciski izaicinošus problēmjautājumus par glezniecības lomu, vietu un attīstību tuvākā vai tālākā nākotnē. Izstādes tēma aicinājusi studentus glezniecību parādīt ne tikai tās vizuālajā un tehniskajā varēšanā, bet arī tās idejiskajā veidolā.
 
Izstāde “Pagrieziens uz nākotni” notiek Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades projekta “Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes” ietvaros, kas Latvijas valsts simtgades laikā iniciē jaunās mākslas nākotnes redzējuma dimensiju un aktualizē mākslas kā spēcīga domāšanas medija izmantošanu.
 
“SEB stipendijas glezniecībā” konkursa ietvaros studentiem tika uzdoti vairāki aktuāli jautājumi: vai glezniecība ir mūžīga? kas ir glezna? kādēļ vispār gleznot? vai glezniecība ir mākslu karaliene? kāda glezniecība būs rītdien? kurp dodas glezniecība? vai nākotne ietekmē glezniecību? vai glezniecība ir laikmetīga? Meklējot atbildes uz šiem un tamlīdzīgiem jautājumiem un tās transformējot glezniecības darbos, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti iezīmē Latvijas glezniecības iespējamo attīstības virzienu, jauno gleznotāju izjūtas, vietu un lomu šodienā un rītdienā, kā arī nepieciešamību pārkāpt vai tieši otrādi – saglabāt robežas.
 
Konkursa “SEB stipendija glezniecībā” koncepcija atspoguļojas arī tā balvā – līdztekus līdzšinējai iespējai saņemt naudas balvu 1800 EUR apmērā un radoši strādāt kādā no Eiropas pilsētām, 2016. gada “SEB stipendijas” laureātam būs iespēja iepazīties ar mūsdienu mākslas situāciju kādā no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, savukārt izstādes apmeklētāji līdz iestādes noslēguma dienai ir aicināti balsot par savu simpātiju. Izstādei noslēdzoties, 20. aprīlī plkst. 18.00 tiks apbalvots SEB stipendijas glezniecībā laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs.
 
Mākslas akadēmijā „SEB stipendija glezniecībā" pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā - Madara Neikena. Pagājušajā, 2015. gadā, stipendiju par darbu "Iekšpus cimda" ieguva Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Zīle Ziemele, savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma Stikla mākslas apakšnozares 1. kursa studente Baiba Ābelīte par darbu "Kodolsprādziens".

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts
Ieeja bez maksas

 
Kontaktinformācija:
Elīna Ģibiete
Latvijas Mākslas akadēmijas
Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
Izstādes “Pagrieziens uz nākotni” kuratore
E-pasts: elina.gibiete(abols)lma.lv">
Mob. tel.: +371 26396046
Mājaslapa: www.lma.lv

Inese Bauģe
Latvijas Mākslas akadēmijas
Ārlietu un izstāžu daļas koordinatore izstāžu jautājumos
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867, Latvija
E-pasts: inese.bauge(abols)lma.lv">
Mob. tel.: +371 22307302
Mājaslapa: www.lma.lv