Meklēt
Izvēlne

Konkursa „SEB stipendija glezniecībā" izstāde

No 2015. gada 12. novembra līdz 3. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma konkursa „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!" izstāde. 27. novembrī plkst. 17.00 tiks paziņoti konkursa rezultāti un pasniegta stipendija. Laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1800 vērtībā. Visi interesanti aicināti uz izstādes atklāšanu Latvijas Mākslas akadēmijas aulā 11. novembrī plkst. 18.00.

Laika posmā līdz laureāta paziņošanai, stipendiju konkursa dalībnieku veikumu vērtēs žūrija, kurā būs LMA, SEB bankas pārstāvji un pieaicinātie mākslas jomas eksperti.

LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs: "Esam gandarīti par SEB bankas un Mākslas akadēmijas ilggadējo un veiksmīgo sadarbību, kura sekmējusi jauno mākslinieku izaugsmi. Partnerības augļus redzam jauno mākslinieku daiļrades ceļā – pagājušo gadu laureātu vārdi ir atpazīstami ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās, – arvien biežāk uzzinām par viņu panākumiem starptautiskajā mākslas arēnā. Laureāti top par zvaigznēm. Konkursa žūrijai vēl priekšā sarežģīts uzdevums – no daudzajiem talantīgo studentu darbiem izvēlēties labāko."

SEB bankas prezidente Ieva Tetere: "Esam gandarīti par iespēju ieguldīt Latvijas jauno mākslas talantu radīšanā! Ilggadējā sadarbība ar LMA ļauj to darīt ar skaidru pārliecību, ka šie ieguldījumi būs veiksmīgi un palīdzēs radīt pievienoto vērtību gan jaunajiem māksliniekiem, gan visiem viņu darba cienītājiem. Mūsu mērķis ir ar šo stipendiju palīdzēt jaunajiem māksliniekiem pavērt jaunus apvāršņus un iegūt jaunus iespaidus, kas pārvērtīsies mākslas meistardarbos."

2014. gada „SEB stipendijas glezniecībā" laureāte Madara Neikena izvēlējās strādāt radošajā darbnīcā Amstredamā, Nīderlandē, un ar gandarījumu stāsta par uzvaru konkursā: "Izsaku lielu paldies Latvijas Mākslas akadēmijai, žūrijai, kas mani izvēlējās, un SEB bankai par piešķirto stipendiju un doto iespēju doties šai radošajā braucienā. Šis brauciens man paplašināja redzesloku, sniedza spilgtus iespaidus par apkārtējo, man vēl nepazīstamo."

Par tradīciju jau kļuvusi izstādes „SEB stipendija glezniecībā - TALANTS ATMAKSĀJAS!" apmeklētāju simpātijas balva, tādēļ arī šogad līdz tās noslēguma dienai ikvienam izstādes skatītājam būs iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu.

Kopš 2008. gada, kad Mākslas akadēmijā pirmo reizi pasniegta „SEB stipendija glezniecībā", to saņēmuši septiņi mākslinieki. 2008. gadā konkursa laureāte bija Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, skatītāju simpātijas balvu ieguva Darja Fjodorova, 2013. gadā – Klāvs Loris. Pagājušajā - 2014. gadā, balvu ieguva Glezniecības apakšnozares studente Madara Neikena par darbiem „Zari" un „Koki", savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma  Keramikas apakšnozares studente Alise Mediņa par darbu „Bulvāris pēc lietus".


Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga