Meklēt
Izvēlne

Kristapa Zariņa izstāde ASV vēstniecības galerijā

No 2014. gada 16. oktobra līdz 17. novembrim Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecībā Latvijā aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) prorektora prof. Kristapa Zariņa izstāde, pēc kārtas trešā, kas tapusi LMA un ASV vēstniecības sadarbībā. Šis notikums atzīmē Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 statusu.  

Izstādē būs aplūkojami mākslinieka abstraktie darbi, kas pirms diviem gadiem tika izstādīti Valmieras muzeja Izstāžu namā. Eksponētie darbi, neraksturīgi mākslinieka atpazīstamajam rokrakstam – figurālai glezniecībai, reālistiskai formveidei, stāstošam saturam – ir tīra abstrakcija.

Mākslinieks uzskata, ka eksponēt abstraktu mākslu ASV vēstniecībā ir grūti, ņemot vērā, ka „ASV ir abstraktās glezniecības mājvieta, un līdz ar to abstraktā glezniecība tur ir klasiska – kopš abstraktā ekspresionisma formācijas ASV pagājuši gandrīz septiņdesmit gadi.” 

Kristapa Zariņa glezniecībā abstrakcija īpaši izteiktā formā parādījās pirms diviem gadiem, kad izvēli nedaudz pamest reālistisku glezniecību noteikusi mākslinieka dzīvē un mākslā uzkrātā pieredze: „Kad bagāža paliek pietiekoši smaga, tad audeklu var piepildīt arī ar bezpriekšmetisku stāstu. Bet, protams, katras gleznas pamatā ir kāda doma, un var cerēt, ka tā ir saprotama arī skatītājam.”

Latvijas Mākslas akadēmija un ASV vēstniecība Latvijā jaunu tradīciju – galerijas izveidi, aizsāka 2014. gada jūlijā. Sadarbības projekta ietvaros vēstniecības telpās arī turpmāk regulāri tiks veidotas akadēmijas pedagogu un studentu izstādes.

Iepriekš vēstniecības telpās bija aplūkojamas Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova un Vizuālās komunikācijas apakšnozares studenta Valtera Mednieka izstādes.

Izstāžu kuratore ir Inese Bauģe.