Meklēt
Izvēlne

Kristapa Zariņa personālizstāde "Sejas"

No 2013. gada 5. janvāra līdz 2. februārim Mūkusalas Mākslas salonā ir apskatāma gleznotāja un Latvijas Mākslas akadēmijas prorektora prof. Kristapa Zariņa personālizstāde „Sejas”, kur izstādītas pēdējos divos gados tapušas gleznas, ko vieno portreta žanrs. Tie ir Kristapa draugi un paziņas, ar ko dzīve dažādos gadījumos ir savedusi kopā. Pretēji iepriekšējiem, šoreiz darbos dominē vīriešu tēli un to var dēvēt par jaunu saturisku šķautni Kristapa Zariņa mākslā – tēlot savus laikabiedrus. Mākslinieks reprezentē paša izvēlētus cilvēkus savā subjektīvajā skatījumā.

Lielformāta vertikālajos gleznojumos mākslinieks lieto sev raksturīgos formālos izteiksmes paņēmienus – reālistisku portretējumu, ko apvieno ar plaknes glezniecību. Vēl vienu pretmetu paņēmienu, ko lieto Kristaps Zariņš savā mākslā, satur viņa apgalvojums: lai glezna labi izskatītos, tās pamatā jābūt siltā un vēsā spēlei noteiktās attiecībās. Kristapa Zariņa mākslas svarīgākais komponents ir krāsa un cilvēka tēls, kas eksistē dažādās modifikācijās – no ikdienišķām kompozīcijām līdz pārlaicīgām, simbolisku noskaņu pilnām mītiskām ainām. Tomēr tajās vienmēr klātesošs ir laikmeta gars un mūsdienu cilvēka dzīves izjūta.

Kristaps Zariņš ir aktīvi strādājošs mākslinieks, kas regulāri rīko un piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Dzimis 1962. gadā. Profesionālā izglītība – J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola (1973 – 1980), Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļa (1980 – 1986), absolvējis prof. I. Vecozola meistardarbnīcu. Izstādēs piedalās no 1979. gada. Mākslinieka darbi personālizstādēs un grupu izstādēs regulāri ir skatāmi Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Dānijā, Francijā, Marokā, Nīderlandē, Japānā, Norvēģijā un citur. Kopš 1994. gada Kristaps Zariņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un kopš 2007. gada - prorektors jaunrades un administratīvajā darbā.

Kristapa Zariņa mājas lapa: www.kristapszarins.com.
Portālā „Arterritory” lasāma Ievas Rupenheites intervija ar Kristapu Zariņu (klikšķināt šeit).

Darba laiki:
Otrdiena – piektdiena: 12.00 – 18.00
Sestdiena: 11.00 – 16.00

Mūkusalas mākslas salons
Mūkusalas iela 42, Rīga
Mājas lapa: www.mmsalons.lv