Meklēt
Izvēlne

Kristiana Brektes izstāde ciklā "Džemma Skulme" MVT Vasaras Mājā

Izstāžu cikla “Džemma Skulme” otro izstādi MVT Vasaras Mājā veido gleznotājs Kristians Brekte. Izstādē būs skatāmi mākslinieka veidoti objekti, kas sasaucās ar kā viņa, tā Džemmas Skulmes daiļrades kontekstā nozīmīgo laika un tā būtības tēmu. Brekte to sasaista ar krusta simboliku, kas pēc Džemmas vārdiem, ir visam pamatā – “visa sākums un nobeigums”. Mākslinieks ir pakļauts nemitīgai cīņai ar laika veci un centieniem neļaut tam aprīt tā bērnu radīto.

Kristians Brekte (1981) ieguvis maģistra grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā, šobrīd ir šīs apakšnozares asociētais profesors un Vides mākslas apakšnozares vadītājs. Savos darbos Brekte caur ironiju un grotesku aplūko sabiedrības novirzes, radot jaunu nāves, seksualitātes un reliģijas jēdzienu tēlu sistēmu. Viņš aizvadījis sauju personālizstāžu Latvijā, tostarp izstādi “Rīgas madonnas” galerijā Alma 2010. gadā, kas tika nominēta Purvīša balvai. Piedalījies grupu izstādēs daudzviet pasaulē, tostarp, Ņujorkā, Viļņā, Berlīnē, Maskavā un Vīnē. Brektes darbi tikuši iekļauti britu izdevniecības Phaidon izdotajā katalogā Younger Than Jesus (2009). Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā un privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

2. jūlijā 18.00 notiks Kristiana Brektes autorvakars, kurā mākslinieks tuvāk iepazīstinās ar savu darbu ideju un tapšanas gaitu, kā arī atbildēs uz interesentu uzdotiem jautājumiem.