Meklēt
Izvēlne

KRONVALDA PARKĀ NOTIKS IZSTĀDE “CAURSPĪDĪGĀ TROKŠŅA DROŠĀ TELPA”

Latvijas Mākslas akadēmijas veidoto publiskās mākslas ekspozīciju “Caurspīdīgā trokšņa drošā telpa” bija iecerēts realizēt Brīvības bulvāra liepu alejā, reflektējot par mūsdienu pilsētas trokšņaino vidi, taujājot – cik droši tajā jūtas tās iedzīvotājs, cik droši katrs indivīds uzdrošinās paust savas brīvības un piederības vārdus un cik droši šajā telpā jūtas mākslinieku radītie darbi. Un tieši pēdējais akcents iegūst pilnīgi jaunu nozīmi, jo plānotā ekspozīcija tika atcelta iecerētajā vietā, raisot jautājumus – kā veicināt izpratni par mūsdienu mākslas pieņemšanu kā laikmetīgas Latvijas sastāvdaļu? Kā radīt drošu vidi vairākām izpratnēm par brīvību, pašnoteikšanos un uzdrošināšanos iestāties par galējību atmaskošanu? 

Pateicoties mākslinieku spējai pieņemt turbulentos apstākļus, caurspīdīgais troksnis skanēs Kronvalda parkā blakus Latvijas Mākslas akadēmijas ēkai, manifestējot iestāšanos par mākslinieku un viņu radošās darbības drošību. Vide kalpos par pamatu, lai pieredzētu dažādas perfomatīvas intervences pilsētvidē un diskutētu par laikmetīgas mākslas pieejamību un lomu mūsdienu kultūrtelpā. 

Projekta kuratore: Antra Priede
Mākslinieki: Kristina Rezviha, Aina Bikše, Rita Pranča, Valts Upenieks
Telpas horeogrāfija un gaisma: Aleksejs Beļeckis, Romāns Medvedevs

15. Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennāles Latvijas Mākslas akadēmijas ekspozīcijas "Jaunā pasaule" veidotāji:

Pasniedzēji: Mārtiņš Kalseris, Inese Monika Pormale, Ieva Vīksne, Kristīne Jurjāne, Viktors Jansons, Reinis Suhanovs, Artūrs Arnis, Aigars Bikše, Kristians Brekte

Dalībnieki: Emīls Jansons, Alise Līce, Marta Madara Grantiņa, Hugo Bērziņš, Līga Šteinboka, Dana Deineko, Dace Ignatova, Eros Hanna, Jēkabs Slava, Inga Siliņa

Telpas pamatideja : Dārta Grīsle
Papildinātā realitāte : Gints Gabrāns (SAN)

Pasākuma programma:

Izstādes atklāšana: 27. jūlijā plkst. 18.00

Izstādes norise 27.07. – 24.09.2023.

3. augusts (plkst. 16.00 – 18.00) Martas Madaras Grantiņas performance  “Dzēlīgs jo bailīgs”.

17. augusts (plkst. 18.00 – 20.00)  – “Kam tic mākslinieks?”, skaņu mākslas performance, mākslinieku lasījumi, Vladimira Goršantova performance.

31. augusts (plkst. 18.00 – 20.00) – Dzejas lasījumi.