Meklēt
Izvēlne

Kuldīgas Mākslas namā apskatāma bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde "Pilsētas pasakas"

No 2013. gada 5. janvāra līdz 27. janvārim Kuldīgas Mākslas namā ir apskatāma mākslinieces Anitas Paegles bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde „Pilsētas pasakas”. Izstādē eksponētas arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova ilustrācijas Māra Runguļa grāmatai „Pasaka par Tebras bebru”. 

Anita Paegle ilustrējusi vairāk kā 20 bērnu grāmatas, un izstādē ir apskatāmi trīs cikli no Māras Cielēnas grāmatām – „Pulksteņu nakts gaitas”, „Kad karaliene bija Rīgā” un „Pilsētas pasakas un pasaules pasakas”.

Izstādes atklāšanas dienā 5. janvārī Kuldīgas bērniem bija iespēja klātienē iztaujāt mākslinieci, kā viņa kļuvusi par bērnu grāmatu ilustratori un kādas grāmatas viņu iepriecinājušas bērnībā. Pacietīgākie radošajā darbnīcā varēja izmēģināt savas prasmes bērnu grāmatu ilustrāciju veidošanā un palīdzēt kādam putnubiedēklim no „Pulksteņu nakts gaitām” tikt pie pienācīga putnubiedēkļa tērpa.

Māksliniece Anita Paegle ir saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu 2005. un 2006.gadā, kā arī Indriķa Zeberiņa prēmiju (2007) un Tallinas ilustrāciju triennāles diplomu (2003). Pastariņa prēmijas laureāte (1993), Latviešu ilustratore Anita Paegle ir vienīgā, kas nominēta 2012. gada Hansa Kristiana Andersena balvai no Baltijas valstīm.

Kuldīgas Mākslas nams
1905. gada iela 6, Kuldīga