Meklēt
Izvēlne

KUR MĀKSLĀ IR KARJERA? LMA STUDENTU KARJERAS ATBALSTA CENTRS AICINA UZ SARUNU SERIĀLU

Latvijas Mākslas akadēmijas jaundibinātais studentu karjeras atbalsta centrs aicina uz trešo sarunu seriāla “Kur mākslā ir karjera?” tikšanos 7. martā plkst. 18.00, LMA 16. auditorijā.

Trešā sarunu seriāla epizode pievērsīsies profesionāla mākslinieka karjerai. Kopā ar jauno mākslinieci Brendu Jansoni un starptautiski atzīto mākslinieku un dizaineri Artūru Analtu sarunāsimies par izaicinājumiem pēc augstskolas absolvēšanas, sava rokraksta veidošanu, nozīmi starptautiskai izglītībai un darba pieredzei. Vai gūtā atzinība starptautiskā arēnā atbrīvo, vai tieši otrādi ierobežo atbildībā pret sevi un skatītāju?

Sarunu seriālu apmeklēt aicināti visi interesenti – īpaši mākslas un kultūras jomās studējošie, mākslu un dizaina vidusskolu audzēkņi. Sarunu moderēs LMA studente, pārmaiņu aģente Ieva Stalšene. Lai tieši un atklāti runātu par būtisko, saruna ir piedzīvojama tikai klātienē, bez tiešraidēm un ierakstiem.

Brenda Jansone ir jaunā māksliniece, kura 2021.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu Vizuālās komunikācijas apakšnozarē. Studiju laikā papildinājusi zināšanas ERASMUS+ programmās Vīnes Mākslas akadēmijā (Austrijā) un Brēras Mākslas Akadēmijā (Itālijā). 2022. gadā veidojusi instalācijas Kuboshow Kunst Messe, Herne, Vācijā, un Bombay Beach Biennalē, Kalifornijā, ASV. 2021. gadā aizvadījusi personālizstādi “Stigma zem dermas” galerijā “Brīvība” Rīgā. Kopš 2017. gada piedalās grupu izstādēs Rīgā, Viļņā un Milānā.

Artūrs Analts ir latviešu mākslinieks un dizainers, kurš starptautisku atzinību guvis 2018. gadā ar iegūto Londonas Dizaina biennāles galveno balvu "Labākais dizains" par instalāciju Matter to Matter. Izglītību mākslas jomā sācis ar mācībām Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. 2011. gadā tika atzīts par Latvijas Labāko jauno dizaineri, pēc tam iestājās Londonas Mākslas universitātes Centrālajā Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžā, kur ieguva grādu mākslā. Pēc studijām izveidojis dizaina studiju "Variant Sudio".


LMA Studentu karjeras centrs izveidots ESF projekta Nr.8.2.3.0/18/A/018 “Latvijas Mākslas akadēmijas pārvaldības pilnveide” ietvaros.