Meklēt
Izvēlne

Lady Gagai darinātais koka tērps apskatāms izstādē "Iepazīsties - koks!"

No 2012. gada 1. septembra Mežaparka Lielās estrādes telpās izstādē „Iepazīsties - koks!” publiskai apskatei izvietots latviešu jauno dizaineru – Mākslas akadēmijas studentu – darinātais koka tērps, kas tika sagatavots kā pārsteigums popdīvai Lady Gaga pirms koncerta, kas notika š.g. 23. augustā Mežaparka Lielajā estrādē.  

Ar koncertu rīkotāju aģentūras FBI starpniecību Lady Gaga paudusi pārsteigumu par unikālo kleitu un pateicās tērpa dizaineriem, īpaši uzsverot mākslinieku uzdrīkstēšanos izpausties tik radošā un iedvesmojošā veidā. Diemžēl konstrukcijas un izmēru dēļ tērpa transportēšana lielākos attālumos ir sarežģīta, tāpēc koka kleita arī turpmāk atradīsies telpās, kurās Rīgas koncerta laikā bija izvietotas Lady Gaga ģērbtuves.

Tērpa redzamākā daļa ir izgatavota no izliektām bērza finiera loksnēm, bet kopējo noskaņu papildina debeszils bodijs un stilizēti misiņa ripzāģi. Savukārt visu konstrukciju kopā satur īpašas siksnas.

Koka tērpa autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Kristaps Priede, Renāte Vītola un Rasma Pušpure. Veidojot unikālo kleitu, mākslinieki centās iedzīvināt Lady Gaga īpašo temperamentu un unikalitāti, kā tērpa vienojošo elementu izvēloties koku, jo Lady Gaga ģērbtuves tika iekārtotas meža nozares izstādes „Iepazīsties - koks!” telpās. Nedaudz plašāk par jauno mākslinieku radīto tērpu var lasīt šeit - klikšķināt te.

Meža nozares izstāde „Iepazīsties – koks!”, kurā kleita būs apskatāma, ir atvērta sestdienās no plkst. 11:00 līdz 18:00. Izstāde atrodas Mežaparka estrādes iekštelpās (ieeja pa 1. vārtiem), ekspozīcijas apskate zinošu gidu pavadībā ir bez maksas. Citās dienās iepriekš jāpiesakās pa e-pastu: koksirlabs(abols)koksirlabs.lv">.

Izstādē var iepazīties ar mežsaimniecības procesu, no koku stādīšanas līdz koksnes pārstrādei un izmantošanai sadzīvē. Sīkāka informācija par izstādi atrodama mājaslapā www.koksirlabs.lv