Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgā opera Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centrs sadarbībā ar laikmetīgo operu ciklu „LULU" piedāvā unikālu iespēju – izglītojoši izklaidējošu ekskursiju Gaismas pilī Rīgā, Mūkusalas ielā 3. Piedāvājam iepazīties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas mākslas nozaru informācijas resursiem, kā arī apmeklēt laikmetīgās operas lektoriju. Tā ietvaros ir iespēja izvēlēties kādu no īpaši atlasītu, 20. un 21. gadsimtā radītu, turklāt pēdējā desmitgadē iestudētu operu klāsta pasaules ievērojamāko opernamu un mākslinieku sniegumā. 

Lektorija programma sastāv no divām daļām. To ievada mūzikas jomā erudītas personības īss stāstījums par operas žanra situāciju, attīstību un būtiskākajiem "pagrieziena punktiem" 20. gadsimtā, kā arī padziļināts ieskats konkrētā skatuves darba tapšanas vēsturē. Tam sekos iestudējuma ieraksta demonstrācija. Operu, ko vēlaties skatīties, varat izvēlēties no šai vēstulei pievienotā piedāvājuma.

Kopējais LNB apmeklējuma laiks ir atkarīgs no operas garuma; ekskursija un ievadlekcija varētu aizņemt apmēram pusotru stundu. Ekskursijas grupas lielums ir 20 – 70 cilvēki.

Pasākums ir bezmaksas.

Ekskursijām var pieteikties interesentu grupas 2015. gada 13.,17. aprīlī un 4., 5., 8., 11., 12., 13., 15., 18., 19., 20., 25., 26., 27. maijā.

Grupu pieteikumus un papildus jautājumus, ja tādi rastos, lūdzu, sūtiet uz adresi: evarts.melnalksnis(abols)lnb.lv">!