Meklēt
Izvēlne

Laikmetīgā tekstila izstāde Igaunijā

7. aprīlī Igaunijas Nacionālās operas "Estonia" Ziemasdārzā Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums uz plašu latviešu tekstilmākslinieku izstādes atklāšanu aicināja ievērojamus Igaunijas valsts, politiskos un sabiedriskos darbiniekus.

Pateicoties veiksmīgai Latvijas vēstniecības Igaunijā, Latvijas Tekstilmākslinieku asociācijas un Igaunijas Nacionālās operas "Estonia" sadarbībai, latviešu tekstilmākslinieku izstādes operas Ziemasdārzā notiek regulāri. Vairākus gadus ir jau notikušas dažādu Latvijas mākslinieku personālizstādes.

Šoreiz tiek piedāvāta izstāde, kurā visi darbi ir austi ar digitālajām žakarda stellēm TC-1. Tās ir stelles, kas ražotas Norvēģijā, idejas autore Vibike Vestbī, un speciāli piemērotas oriģināldarbu izgatavošanai. Šīs unikālās Latvijas Mākslas akadēmijas stelles ir vienīgās Baltijā, kas dod iespēju apvienot tradicionālo mākslu ar jaunām tehnoloģijām.

Izstādes kuratore ir Jekaterina Alksne, kas ir Mākslas akadēmijas jauna pedagoģe tieši darbam ar šīm stellēm. Ar atšķirīgiem darbiem, atklājot savu radošo individualitāti gan tēmas izvēlē, gan izpildījumā, latviešu tekstilmākslu Igaunijā ar laikmetīgiem gobelēniem pārstāvēs Aija Baumane, Aina Mūze, Irisa Blumate, Skaidrīte Leimane, Maija Līcīte, Agnese Kirmuža, Arta Skuja, Līva Līniņa, Viola Karule, Zanda Marķitāne, Kristiāna Kalniņa, Irēna Andrejeva, Valērija Paukova, Žanna Staceviča, Elīna Ģibiete.

Latviešu tekstilmākslinieku izstāde Ziemasdārzā būs apskatāma līdz 3. maijam