Meklēt
Izvēlne

Laimas Kreivītes vieslekcija „Laikmetīgā māksla un kūrēšanas stratēģijas feminisma un kvīra teoriju krustpunktā”

Trešdien, 2015. gada 25. martā, LMA 3. auditorijā plkst. 12.10–13.45 notiks Laimas Kreivītes vieslekcija „Laikmetīgā māksla un kūrēšanas stratēģijas feminisma un kvīra teoriju krustpunktā”. Lekcija apskatīs mūsdienu mākslas projektos un muzeju izstādēs īstenotās feministiskās un kvīra stratēģijas. Aicināti visi interesenti!

Kādas ir kanoniskās mākslas vēstures izpratnes alternatīvas un kā feministiskās intervences iespaido laikmetīgās mākslas attīstību? Feministiskā kritika un kvīra teorija ne vien apstrīd patriarhālās mākslas tradīcijas un veicina vienlīdzīgu vīriešu un sieviešu līdzdalību mākslas procesos, bet arī atspoguļo laikmetīgos feminisma iedvesmotos domāšanas, mākslas analīzes, mākslas veidošanas un popularizēšanas virzienus.

LAIMA KREIVĪTE (kuratore, mākslas vēsturniece, māksliniece, Viļņa) ir piedalījusies virknē feministisku mākslas un mākslas vēstures pētniecības projektu, kopš 2005. gada viņa ir mākslinieču grupas “Cooltūristės” dalībniece. Kreivīte pasniedz Viļņas Mākslas akadēmijā, Eiropas Humanitāro zinātņu universitātē un Starptautisko attiecību un politisko zinātņu institūtā Viļņā. Savā kuratores praksē viņa regulāri sadarbojas ar Nacionālo mākslas galeriju (Viļņa). Viņas kūrēto projektu sarakstā ir Lietuvas paviljons 53. Venēcijas Biennālē (2009); izstāde „Baltic Mythologies” 3. Prāgas Biennālē; izstāde „From Dusk till Dawn: 20 Years of LGBT Freedom in Lithuania”, Laikmetīgās Mākslas Centrs (CAC), Viļņa (2013) u.c. projekti.