Meklēt
Izvēlne

Latgales Kultūrvēstures muzejā no 13. maija Matīsa Kalniņa tēlniecības darbu izstāde „Civilizācija”

Izstādē „Civilizācija” apmeklētāji varēs skatīt Matīsa Kalniņa tēlniecības darbus, kas mijiedarbojoties ar nerūsējošo tēraudu veidoti marmorā un granītā. Tēlnieks ir eksperimentējis izmantojot dažādas akmens apstrādes tehnikas, kas aizgūtas gan no sentēvu zināšanām, gan arī no mūsdienu tehnoloģijām. Pieredzes rezultātā uzkrātās iemaņas akmens apstrādē, veido mākslinieka rokrakstu, kas skulptūrās spilgti iezīmējas tēlniecības formas precizitātē, akmens un nerūsējošā tērauda apvienojumā. 

Izstādes  nosaukums „Civilizācija” tematiski stāsta par kultūrvēsturiskiem notikumiem, kā arī iezīmē mūsdienu sabiedrību un kultūru, kura ir viena no galvenajām civilizācijas attīstības sastāvdaļām. No vēsturiskā konteksta raugoties, mākslinieks lielu uzmanību ir pievērsis Maoi (Lieldienu salu) akmens skulptūru izpētei. Piedāvājot skatītajiem palūkoties mūsdienu formu daudzveidībā, kas laikmetam ejot ir mainījusies, kļuvusi  mehanizēta un tehniskāka, tādējādi norādot uz pārmaiņām civilizācijas attīstībā.

Izstāde apskatāma līdz 12. jūnijam 1.stāva izstāžu zālē, Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102), Rēzeknē. Atklāšana 13. maijā plkst. 16.00.