Meklēt
Izvēlne

Latgales vēstniecībā "GORS" būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde "Atvērts"

No 2014. gada 1. augusta līdz 3. septembrim Latgales vēstniecībā „GORS”, Rēzeknē, būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (Rīga) un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles (Rēzekne) studentu darbu izstāde „Atvērts”.

Izstādē būs skatāmi glezniecības, grafikas un tekstilmākslas darbi, kas tapuši 2013./2014. studiju gada laikā. Daļa no jaunajiem māksliniekiem ar izstādē eksponētajiem darbiem pārstāvējuši Latviju plašā starptautiskā izstādē – konkursā „ART-SESSIO 2014” Vitebskā, Baltkrievijā. Piecu valstu konkurencē, kas bija pārstāvētas kopumā ar 267 jauno mākslinieku darbiem, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles bakalaura programmas Grafikas apakšnozares 2. kursa studenti Nauris Jefimenoks un Dana Vasiļjeva, kā arī Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Viktorija Rustamova izcīnījuši laureāta titulu.

Ar izstādi Latgales filiāles studenti saka paldies pilsētai par atbalstu un iespēju pašiem aizbraukt uz Baltkrieviju un klātienē piedalīties vērienīgajā mākslas forumā. Izstādē apskatāmi arī Latgales filiāles bakalaura programmas Glezniecības un Grafikas apakšnozaru 2014. gada diplomdarbi, kas tika teicami aizstāvēti Rīgā šī gada 3. jūnijā.

Latgales filiāles studentiem un jaunajiem absolventiem izstāde „Atvērts” ir iespēja izstādīties kopā ar saviem kolēģiem, desmit talantīgiem studentiem no Rīgas: Lilitu Bauģi, Elīnu Brasliņu, Askoldu Darnopihu, Ingūnu Levšu, Madaru Neikenu, Aivi Pīzeli, Andu Skadmani, Laimdotu Steķi, Sandru Strēli un Zani Zlemešu. Tas ir īpašs komunikācijas veids, vēlme iepazīties tuvāk, jaunas sajūtas, lai caur lokālo tradīciju un globālo mākslas procesu pieredzi sniegtu skatītājam savu redzējumu uz pasauli un komplicētajiem procesiem tajā.

Laipni gaidīti izstādes atklāšanā Latgales vēstniecībā „GORS” 1. augustā plkst. 17 00!

Latgales vēstniecība „Gors”
Pils iela 4, Rēzekne
www.latgalesgors.lv