Meklēt
Izvēlne

Latvijas Dizaineru savienība aicina gatavoties konkursam "Gada balva dizainā 2013" un izstādei "DESIGN ISLE 2013"

Latvijas Dizaineru savienība (LDS) jau sesto gadu organizē konkursu „Gada balva dizainā 2013”, kura izstāde šogad norisināsies pavisam jaunā konceptā – DESIGN ISLE ietvaros. Projektu iesniegšana ir pasludināta līdz 15. jūlijam, tāpēc LDS aicina dizainerus un dizaina pasūtītājus jau laicīgi gatavoties šim notikumam un būt starp labākajiem dizaina sasniegumiem Latvijā.

GADA BALVA DIZAINĀ konkursa mērķis ir noteikt labākos divu aizvadīto gadu dizaina sasniegumus, kā arī apzināt un popularizēt kvalitatīvākos dizaina projektu risinājumus Latvijā. Tas ir valstiskās nozīmes konkurss un viens no instrumentiem inovatīvas tautsaimniecības procesa veidošanā, konkurētspējīgu un eksportspējīgu preču un pakalpojumu radīšanā. Tā mērķis ir vērst sabiedrības, valsts un pašvaldību institūciju, investoru, tirgotāju un ražotāju uzmanību uz dizaina un tā radītās pievienotās vērtības nozīmi uzņēmējdarbībā, eksporta veicināšanā un ekonomikas stimulēšanā.

Šī gada absolūts jaunums ir izstādes koncepts DESIGN ISLE, kas Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies no 3.-6. oktobrim. Ar šo konceptu nesen nākusi klajā starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību un Rīgas Tehnisko universitāti.

DESIGN ISLE ir dizaina gada notikums Ķīpsalā, Daugavas, Rīgas un Latvijas viducī, ar nākotnes uzstādījumu kļūt par viduspunktu un krustcelēm dizaina identitātei Baltijas reģionā, vienkopus pulcējot dizaina profesionāļus, uzņēmējus, pasūtītājus un ikvienu interesentu, lai radošā un aktīvā vidē prezentētu un meklētu „dizaina pērles”, savstarpēji dalītos ar idejām, veidotu jaunus kopprojektus un kopīgi veicinātu dizaina nozares attīstību. DESIGN ISLE mērķis ir radīt notikumu un saskarsmes vidi dizaina profesionāļiem un inovatīviem uzņēmējiem, kurus vieno izpratne par dizainu kā tautsaimniecības un kultūras vērtību, kas nodrošina vides kvalitātes uzlabošanu un pievienotās vērtības pienesumu ekonomikas izaugsmē.

Otrs lielākais jaunums un LDS ar prieku un lepnumu paziņo, ka, izprotot dizaina neaizstājamo lomu tautsaimniecības attīstībā, šogad par LDS stratēģiskajiem partneriem un atbalstītājiem ir kļuvuši Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Republikas Patentu valde.

Darbu pieteikumu pieņemšana paredzēta līdz 2013. gada 15. jūlijam, tāpēc dizaineri, arhitekti, nozarē studējošie un dizaina pasūtītāji tiek aicināti gatavot materiālus konkursa pieteikumam. Darbus kā katru gadu būs iespējams pieteikt septiņās dizaina kategorijās: Rūpnieciskajā dizainā, Modes aksesuāru/tekstila dizainā, Iepakojuma dizainā, Grafiskajā dizainā, Foto dizainā, Interjera dizainā, Vides dizainā, kā arī neformālajā dizaina konkursā. Arī šogad dizaina pasūtītāji vai ražotāji tiek īpaši aicināti iesniegt un paslavēt sava dizainera paveikto darbu, kas ir lieliska iespēja iegūt atpazīstamību produktam vai objektam, kā arī saņemt prestižu starptautiskas žūrijas vērtējumu un nacionālas nozīmes balvu.

Lai veicinātu dizaina izglītību un attīstību Latvijā, konkursa „Gada balva dizainā 2013” ietvaros ikvienam būs iespēja iesniegt savu darbu neformālajā dizaina konkursā „ES LATVIJA”, kura tēma šogad ir saistīta ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2015. gadā. Tā mērķis ir rosināt radīt jaunus neparastus, asprātīgus produktus, dizaina objektus, iemiesotas dizaina idejas, kas simbolizētu Latviju kā Eiropas pilntiesīgu locekli, kā arī kultūras un inovāciju centru, uzsverot savu skatījumu un jaunradīto darbu citādību, neparastumu, jaunu iespējamo lietojumu. Aktivizēt radošo dizaina domu Latvijā, ļaut paradoksam un atskaņai materializēties un pārtapt jaunā produktā, taustāmā objektā.

Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, konkurss „Gada Balva dizainā” vienmēr ir izpelnījies lielu mediju un sabiedrības uzmanību. Pērn dizaina konkursa izstāde bija īpaši plaši apmeklētā, jo bija ieradušies vairāk kā 25 tūkstoši viesu un interesentu. Konkursā tika pieteikti 149 darbi, kas bija par gandrīz piecdesmit procentiem vairāk nekā 2011. gadā. Visplašāk pārstāvētā dizaina kategorija bija Rūpnieciskais dizains, kurā tika iesniegti pavisam 54 darbi. Konkursa izstādē „Gada balva dizainā 2012” tika pārstāvētas arī piecas augstskolas: Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija, Baltijas Starptautiskā akadēmija, Rēzeknes Augstskola, kā arī septiņas Latvijas mākslas skolas.

Kā ir atzinuši iepriekšējo konkursu dalībnieki un atbalstītāji, tā ir iespēja dažādu nozaru profesionāļiem nodibināt jaunus kontaktus, veidot labvēlīgu konkurenci un paplašināt sadarbību. Tas viss veicina inovāciju un ir efektīvas dizaina attīstības pamatā. Skatē pieteiktie darbi būs šī brīža ekonomiskās situācijas spogulis un demonstrēs Latvijas dizaina sasniegumus un tendences.

Arī šogad LDS aicina uzņēmumus un citus potenciālos sadarbības partnerus atbalstīt konkursu „Gada Balva dizainā 2013”. Visi interesenti laipni aicināti sazināties ar pasākuma organizatoriem, lai uzzinātu vairāk par sadarbības iespējām!

Sekojiet līdzi informācijai par „Gada balvu dizainā 2013” un citiem notikumiem LDS mājas lapā www.design.lv un sociālajos tīklos, kā arī apmeklējiet izstādes mājas lapu www.designisle.lv