Meklēt
Izvēlne

Latvijas Kultūras akadēmijā notiks starptautiskā zinātniskā konference „Kultūras Krustpunkti 2014”

2014. gada 30., 31. oktobrī un  1. novembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs aicina uz astoto starptautisko zinātnisko konferenci „Kultūras Krustpunkti 2014”.

Starptautiskās konferences „Kultūras Krustpunkti 2014” mērķis ir attīstīt komunikatīvu platformu Latvijas Kultūras akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un citu pētnieku zinātniskās darbības rezultātu teorētiskai un lietišķai aprobācijai. Konferences galvenā misija ir publiskot Latvijai nozīmīgu, starptautiski aktuālu kultūras un mākslas jomas problēmu izpētes rezultātus, kā arī aktivizēt akadēmisko diskusiju. Tā ļauj precizēt un paplašināt kultūras un mākslas nozīmes izpratni sabiedrībā, kā arī sekmēt kultūras un citu sabiedrības dzīves sektoru produktīvu mijiedarbību kopumā.

Konferences „Kultūras krustpunkti 2014” pirmās dienas Plenārsēdē kultūras nozarē atzīti pētnieki un profesionāļi dalīsies savas pētnieciskās un radošās darbības rezultātos un pārdomās. Otrajā dienā – Tematisko sekciju dienā – jauni un jau zinātnes un kultūras jomā pieredzējuši pētnieki iepazīstinās ar vairāk nekā 50 pētījumiem, kas tematiski apkopoti četrās darba sekcijās: Tradicionālā kultūra un kultūras mantojums, antropoloģisks kultūras un mākslas fenomenu skatījums; Audiovizuālā un skatuves māksla; Kultūra un māksla kā sociāls fenomens (kultūrsocioloģiska izpēte), kultūras menedžments, kultūrpolitika, radošā ekonomika; Literatūra un tās percepcija. Nozīmīga otrās dienas daļa būs diskusija „Argumenti kultūrai: jaunrade, pētījumi lobēšana”, kurā kultūrpolitikas veidotāji, radošās jomas pārstāvji un pētnieki, daloties pieredzē, meklēs efektīvākos kultūras finansēšanas argumentus un identificēs pētījumos pamatotas kultūrpolitikas attīstības stratēģijas.

Īpaša sekcija Zirgu pastā 1. novembrī tiks veltīta Viljama Šekspīra 450 gadu jubilejai, kas turpinās LKA aizsākto izcilā angļu dramaturga un dzejnieka jubilejas gada pasākumu sēriju, kā lekciju un sarunu cikla „Mēs un Šekspīrs” noslēgums. Savukārt LKA Kino muzejs konferences nedēļā piedāvās īpašu Šekspīram veltītu filmu programmu.

Klausītājiem dalība konferencē ir bez maksas un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama (reģistrācija notiks uz vietas)!

Konferences norisi atbalsta Britu padome Latvijā.

Papildu informācija:  Kristiāna Kelase, zpc(abols)lka.edu.lv">.

Konferences programma lejupielādējama šeit (PDF fails):