Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz 76. karnevālu "Pirmsākums"

Piektdien, 2014. gada 14. februārī, Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz leģendām apvīto karnevālu, kura tēma šogad ir „Pirmsākums” un vadlīnija – „Atgriešanās pie saknēm”. Mākslas akadēmijas gaiteņi pārtaps gaismas un skaņas biezokņos, brikšņos un mežos. Kā katru gadu, īpaša uzmanība tiek pievērsta atmosfēras radīšanai, kuru veido Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, pašmāju un ārzemju mūziķi, dekoratori, DJ un VJ, Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un daudzi citi. Karnevāls atklāšanu piedzīvos plkst. 20.00 ar jauno horeogrāfu un mūziķu uzstāšanos, kuras vizuālais noformējums tapis sadarbībā ar Latvijas Kultūras koledžas gaismotājiem. Jaunajiem talantiem atklāšanā pievienosies „Suitu sievas” un ansamblis „Vecpilsētas dziesminieki”.

Mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvās iespēju dzirdēt jaunākās pašmāju muzikālās sensācijas – ansambli „Manta”, „Carnival Youth”, „Jakob Noiman Festival Band”, „Samba de Riga”, „The Coco'nuts”, „Jāņa Ruņģa klātbūtne” un citus lieliskus mūziķus. Klausītāju ausis lutinās starptautiska mēroga apvienība „BLONDBLACKBLONDE”, kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas, Beļģijas un Ņujorkas, kā arī kaimiņi no Lietuvas – „Garbanotas Bosistas”.

Par ballīti 3. stāvā rūpēsies „Dirty Deal Audio”, uz kuru skatuves uzstāsies jau labi zināmi mākslinieki – Pukus, Kodek, TV Maskava + Ohmtek, Niklavz, Oriole, Ansis, Kristaps ritms, Ashniko, Tenda, Kashuks, kā arī viesis no kaimiņu zemes – 96WRLD.

Pasākuma laikā būs pieejamas dažāda veida radošās aktivitātes – aktu studijas, mākslas terapijas darbnīcas, kino telpa. Karnevālā viesosies projekts „Vārda vibrācija”, kas audiovizuālā sintēzē apvieno jaunos dzejniekus, mūziķus un māksliniekus. Vakara gaitā uzstāsies Mikus Frišvelds, Mr. Myster, H.E. Zēgners, Ivars Šteinbergs, „Komūna 7”, apvienība „Cosmic Weather Forecasting System” un citi.

Tiem, kam karnevālā mierīgāks prāts, būs iespēja laiku pavadīt „čillautā”, baudot eksotiskās „Matērija” tējas un mierīgu atmosfēru. Savukārt iekarsušos dejotājus pie lielās skatuves veldzēs pasākuma draugi „Very Berry” un dabīgais minerālūdens „Sigulda”. Par radošām uzkodām un maltīti gādās „Tvaiks”, bet neaizmirstamus dzērienus jauks „Coco Loco”, „Chomsky” un „Ezītis miglā”. Eksotisku garšas baudījumu piedāvās tējnīca un konditoreja „Džagannat”.

Kā ierasts, karnevālu atsvaidzinās trakulīgas un radošas dekorācijas, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas Mākslas akadēmijas studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām. Šogad par dekorācijām domāts īpaši savlaicīgi – tiek izstrādāti telpu maketi un konceptuālais risinājums. Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studenti savas idejas izstrādājuši mākslinieka un katedras vadītāja Andra Vītoliņa vadībā.

Neiztrūkstoši pusnaktī tiks meklēts labākais karnevāla tērps. Trīs oriģinālāko tērpu autoriem būs iespēja iegūt „Tallink” dāvanu kartes atpūtas ceļojumam, kā arī viena tērpa autors mājup dosies ar pirmsākuma izdzīvošanas komplektu no tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikala „Gandrs”.

Arī šogad Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls sadarbībā ar „DarbaVietu” 12. februārī no plkst. 17.00–21.00 Blaumaņa ielā 34-1, Rīgā, piedāvās brīvi pieejamu „Pirmsākuma Tērpu Perētavu”, kurā, kopā ar profesionāļiem par simbolisku dalības maksu visi gribētāji varēs izveidot savu šī gada ietērpu. Vairāk informācijas par darbnīcu: https://www.facebook.com/DarbaVieta.

BIĻETES
Biļešu iepriekšpārdošana Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem un citu mākslas skolu un augstskolu audzēkņiem:
3.–7. februāris, plkst. 13.00–16.00, LMA telpās
Uzrādot studenta apliecību vai ISIC, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti varēs iegādāties vienu biļeti sev par EUR 5.00 (LVL 3.51) un līdz trim biļetēm līdznācējiem, katru par EUR 15.00 (LVL 10.54).
Biļetes cena mākslas skolu/augstskolu* studentiem: EUR 15.00 (LVL 10.54).
* Piedāvājumam kvalificējas Kultūras ministrijas padotībā esošo izglītības iestāžu studenti. Skolu un augstskolu saraksts atrodams Kultūras ministrijas mājas lapā (klikšķināt šeit). Lūdzam ņemt vērā, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma.
Svarīga nianse: visi apmeklētāji, kas iegādājušies studentu biļetes, pie ieejas karnevālā būs lūgti uzrādīt studenta/skolnieka apliecību vai ISIC.

Biļešu iepriekšpārdošana citiem interesentiem:
3. februāris, plkst. 17.00–21.00, LMA telpās
12. februāris, plkst. 10.00–21.00, LMA telpās
Twitter un Facebook akcijas dalībniekiem biļetes cena EUR 15.00 (LVL 10.54)
(biļetes par akcijas cenu varēs iegādāties pirmie 50, kas pateiks iepriekš publicētu paroli)
Biļešu iepriekšpārdošana: EUR 20.00 (LVL 14.06)

Biļetes būs pieejamas arī pie ieejas pasākumā, taču, ņemot vērā ēkas kapacitāti, biļešu skaits būs ierobežots. Cena: EUR 30.00 (LVL 21.08).

Ieeja pasākumā no 18 gadu vecuma.

Karnevāls durvis vērs 14. februārī plkst. 19.00 un turpināsies līdz rīta gaismai. Atklāšana – plkst. 20.00. Lai novērstu drūzmēšanos un garas rindas pie ieejas, viesi aicināti ierasties savlaicīgi!

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Aicinām sekot līdzi karnevāla jaunumiem:
karnevals.lma.lv
twitter.com/karnevals
facebook.com/karnevals
vimeo.com/karnevals

Preses pārstāvjus aicinām akreditēties pasākumam, līdz 11. februārim sūtot e-pastu uz karnevals(abols)lma.lv">.

Latvijas Mākslas akadēmijas 76. karnevāla informācijas koordinatore:
Ieva Niedre
Mob. tel.: +371 29722602
E-pasts: karnevals(abols)lma.lv">