Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz absolventu diplomdarbu izstādi "Te. Tur. Tālāk."

No 2013. gada 20. septembra līdz 9. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs aplūkojama maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstāde „Te. Tur. Tālāk.” Eksponēti būs jauno gleznotāju, grafiķu, tekstilmākslinieku, tēlnieku, stikla mākslinieku un keramiķu radošie darbi. Izstādes ietvaros š.g. 8. oktobrī plkst. 17.00 Mākslas akadēmijas aulā notiks saruna „Kas tālāk?”. Tikšanās mērķis ir diskutēt par jauno mākslinieku gaitām, iespējām un radošo attīstību pēc augstskolas absolvēšanas. Visi laipni aicināti!

„Te. Tur. Tālāk.” ir jau piektā diplomdarbu izstāde, ko Mākslas akadēmija tradicionāli rīko katra jauna studiju gada sākumā. Šoreiz eksponāti izvēlēti konkursa kārtībā, kā galvenos kritērijus izvirzot augstu māksliniecisko kvalitāti un radošu, inovatīvu pieeju klasiskās mākslas žanriem. Kā katru gadu, izstādes darbiem tiek rasts vienojošs kopsaucējs. Šajā reizē tas ir trīs vietas apstākļa vārdu virknējums – te, tur, tālāk –, kas ilustrē katra studenta virzību caur mācību procesu.

Nereti, kad palūkojamies uz studiju gadiem no malas, vērojam, ka Mākslas akadēmijā Latvijā („te”) studējošie jaunie mākslinieki bieži papildina savas zināšanas un daiļrades izaugsmi Eiropas mākslas augstskolās („tur”), visbeidzot absolvējot Akadēmiju un dodoties tālāk – uzsākot savu individuālo daiļrades attīstības ceļu. Kombinācijā ar studiju procesa raisītajiem impulsiem un jauno mākslinieku individuālo dzīves ceļu „te”, „tur” un „tālāk” katra biogrāfijā virknējas un uzslāņojas visdažādākajās variācijās, radot auglīgu augsni jaunu mākslas faktu tapšanai.

Aktualizējot jautājumus, kas skar ikvienu no Latvijas Mākslas akadēmijas absolventiem, š. g. 8. oktobrī plkst. 17.00 tiks rīkota diskusija ar nesen studijas absolvējušajiem māksliniekiem, galeriju pārstāvjiem un mākslas procesu vērotājiem. Tikšanās mērķis ir diskutēt par jauno mākslinieku gaitām un iespējām pēc augstskolas absolvēšanas. Dalībnieki dalīsies pieredzē, kā īstenot savu radošo potenciālu, ar kādām grūtībām jāsaskaras paliekot bez augstskolas iespēju nodrošinājuma, kā veidojas sadarbība ar galeriju pārstāvjiem, kā mainās izvēlētās specializācijas aktualitāte un nozīmīgums personības attīstības gaitā u. c. Sīkāk par diskusiju lasāms šeit (klikšķināt te).

Tāpat š. g. 8. oktobrī notiks „Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmatas 2013” svinīgā atvēršana. Gadagrāmata iepazīstinās lasītājus ar visu Mākslas akadēmijas apakšnozaru absolventiem un viņu diplomdarbiem. Publikācijas izdošanu un izstādes veidošanu nodrošina „ABLV Charitable Foundation”.

Izstādē piedalās: Vitalijs Staņislavskis, Inta Stalidzāne, Līva Graudiņa, Paula Zariņa, Irina Ošleja, Natālija Maļikova, Baiba Apsīte, Ieva Muzikante, Marina Siņavina, Evija Ķirķe, Asnate Blankveina, Sandra Dzilna, Katrīna Vīnerte, Ingus Ziemelis, Alla Čerkase, Anastasija Dubovska, Egons Peršēvics.

Kuratore – Antra Priede. Izstādes scenogrāfijas autors – mākslinieks Kristians Brekte.

Izstādes darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Sižets par izstādi LTV Kultūras ziņās 2013. gada 20. septembrī (klikšķināt šeit).

Sižets par izstādi Latvijas Radio raidījumā „Kultūras rondo” 2013. gada 24. septembrī (klikšķināt šeit).