Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz lielākajām kāzām galaktikā - 77. karnevālu “Klonu kāzas”

Laikā, kad visdažādākās subkultūras vieno vēlme atšķirties un iedvesma ceļo gaismas ātrumā - divkāršojies, trīskāršojies, reizinies vai dalies līdz vispārākajai bezgalības pakāpei Latvijas Mākslas akadēmijā 2015. gada 20. februārī plkst. 20.00 – jau 77. karnevālā „Klonu kāzas”.

Turpinot iepriekšējās tradīcijas, aizgājušā gada nogalē tēma izvēlēta interneta balsojumā, kurā Stenlija Kubrika filmas nosaukums “Space Oddissey” ieguva vislielāko atzinību. Apkopojot trīs populārāko tēmu ieteikumus, atvasināts nosaukums ”Klonu kāzas”. Kā identitātes elements izvēlēts svītru kods, kas simbolizē noslēpumainu tieksmi pēc vienojošā, taču 20. februārī tas tiks atšifrēts, un lidos kosmosa kuģi, aitas, harpijas, jūras zirdziņi, elektriskie zuši un varbūt pat akadēmijas jumts.

Šī gada programmā mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvās divas skatuves - 1. un 3. stāvā. Pirmā stāva zāli ar muzikālu daudzveidību piepildīs jaunie censoņi “The Pink Elephant”, “The Coco'nuts”, “Pyro Trees”, „Laika suns”, viesi no “Dirty Deal Audio” un vairākas zvaigznes, kas uz skatuves jau sen jūtas kā mājās - “Funk Therapy” un citi, kas, karnevālam tuvojoties, tiks izziņoti īpašā akcijā. Tikmēr trešā stāva skatuvi ierībinās jau labi pazīstamie DJ 91KIDZ, ar citiem tāliem un tuviem draugiem, par kuriem plašāka informācija sekos pavisam drīz. Par karaokes superzvaigzni jebkurš apmeklētājs varēs pārtapt “Rigga Jungle” paspārnē esošajā regeja telpā vai kārtīgi izdejoties Visuma Bākā un citos Melnajos Caurumos.

Savukārt karnevāla bagātīgo kultūras daļu otrajā stāvā veidos Literatūras telpa, kur īpašā performancē dzirdēsiet Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumus, ko ap pusnakti sadarbībā ar “Poetry Latvia” turpinās Dzejas slams. Mierīgāk atvilkt elpu varēs “chill`out” stūrī novietotajās „Satori” “Audiodušās”, kā arī kino telpā, kur īpaši izveidota filmu izlase būs skatāma visas nakts garumā. Sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību tiks veidota interaktīvā izstāde, kā arī sagaidāmi dažādi citi pārsteigumi un aktivitātes. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēs Rīgas improvizācijas teātra studijas „Artišoks” un „Prieka ministrija”, improvizācijas teātra grupa „Melnā 4Diena”, kā arī lieliskās “Soul Tap” dāmas.

Kā ierasts, daļa no karnevāla nakts burvības ir īpaši pasākumam un tēmai veidotās dekorācijas un mākslas objekti, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas LMA studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām, kā arī vairums brīvprātīgo palīgu. Tāpat arī vairāki mākslinieki radīs instalācijas, lai ierasto ēku pārvērstu dažādu gaismu un noskaņu labirintā.

Kaut arī karnevāla apmeklētāju kodolu veido mākslas skolu un augstskolu studenti un pedagogi, ierobežots skaits biļešu iepriekšpārdošanā pieejams ikvienam interesentam. Biļetes būs iespējams iegādāties Latvijas Mākslas akadēmijā 9. un 18. februārī no plkst. 10.00 līdz 20.00 (EUR 25). Šajās dienās biļetes par īpašu cenu būs pieejamas arī karnevāla Twitter un Facebook kontu sekotājiem. Līdz pat pasākuma dienai tās būs iespējams iegūt arī dažādos sociālo tīklu konkursos, kā arī tās tiks izspēlētas radio „Naba” un „Pieci.lv” ēterā. Biļešu cena pie ieejas pasākumā – EUR 30.

Karnevāls durvis vērs š.g. 20. februārī plkst. 20.00 un turpināsies līdz rīta gaismai. Lai novērstu drūzmēšanos un garas rindas pie ieejas, viesi aicināti ierasties savlaicīgi! Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma.

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Preses pārstāvjus aicinām akreditēties pasākumam līdz š.g. 15. februārim, sūtot e-pastu uz karnevals(abols)lma.lv">.

Informāciju sagatavoja: LMA Studentu pašpārvalde


Aicinām sekot līdzi karnevāla jaunumiem:
www.lma.lv 
twitter.com/karnevals
facebook.com/karnevals
vimeo.com/karnevals