Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā ar priekšlasījumu par pirmskolumba arhitektūru un mākslu uzstāsies Kastīlijas Lamanšas Universitātes profesors Porfirio Sains Kamaņjess

2014. gada 22. aprīlī plkst. 10.30 Latvijas Mākslas akadēmijas 10. auditorijā ar lekciju par pirmskolumba arhitektūru un mākslu uzstāsies vairāku pieprasītu grāmatu autors un studentu vidū iecienīts profesors, vēstures doktors Porfirio Sains Kamaņjess (Porfirio Sanz Camañes). 

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes katedra aicina izmantot unikālo iespēju noklausīties profesora Kamaņjesa atziņas par pirmskolumba perioda mākslu un arhitektūru Amerikā („Precolumbian Art and Architecture”). Stāstījumā tiks ieskicēta inku, maiju u.c. pilsētu arhitektūra, pievēršot uzmanību arī tēlniecībai, dekoratīvajām mākslām un arī glezniecībai. Lekcija notiks angļu valodā.

Porfirio Sains Kamaņjess ir Kastīlijas Lamanšas Universitātes (Universidad de Castilla la-La Mancha, Spānija) Vēstures departamenta vadītājs, vēstures doktors. Viņa interešu lokā ir Jauno laiku vēstures dažādi aspekti gan t.s. Vecajā pasaulē, gan Jaunajā pasaulē – Amerikā. Viens no priekšmetiem, ko profesors pasniedz Kastīlijas Lamanšas Universitātē, ir Latīņamerikas vēsture, kurā tiek apskatīta gan pirmskolumba laika vēsture un kultūra, tai skaitā dažādi arhitektūras, dekoratīvās tēlniecības un glezniecības aspekti, gan arī Latīņmerikas vēsture pēc 1492. gada.

Laipni aicināti visi interesenti!