Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija jau vienpadsmito gadu pēc kārtas aicina uz labdarības akciju, izstādi, gadatirgu "Jarmarka"

Viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija „Jarmarka” – šogad Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies jau 11. reizi un apmeklētājus gaidīs no 2013. gada 18. līdz 30. decembrim. Gleznas, tekstils, keramika, rotas – 10 000 unikālu darbu. Ikviens interesents ir laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties jauno talantu darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus Akadēmijas vēsturiski nozīmīgo jūgendstila telpu restaurācijai. Šī gada „Jarmarkas” vadmotīvs – ATRODI DĀRGUMUS – aicina „Jarmarku” uzlūkot kā lielu dārgumu krātuvi, kurā katrs var atrast savu īpašo dārgumu.

„Jarmarka” studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus un daļu nopelnītā ziedojot Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaugs. „Jarmarkā” atrodami visdažādākie mākslas darbi – vides un interjera objekti, gleznas un trauki, tērpi, tēlniecības, stikla un grafikas darbi, rotas un citi mākslas priekšmeti.

Ik gadu mākslas gadatirgu apmeklē aptuveni 25 000 apmeklētāju, kuru vidū ir mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji. Kopumā „Jarmarkā” iespējams apskatīt un iegādāties vairāk kā 300 jauno mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju – sabiedrībā atzītu mākslinieku – radītus darbus.

Šogad „Jarmarka” saviem apmeklētājiem sadarbībā ar lielāko Baltijas biroja preču izplatītāju „Officeday” piedāvās starptautisku mākslas izstādi. Ekspozīcijā būs apskatāmas dažādās tehnikās no biroja piederumiem veidotu mākslas darbu retrospekcijas. Kopumā apskatei būs izlikti trīspadsmit mākslinieku darbi no vienpadsmit pasaules valstīm. Izstāde tiek rīkota „Officeday” biroja mākslas projekta ietvaros, kurā tika uzrunāti atpazīstamākie biroja mākslinieki no visas pasaules – Amerikas Savienotajām Valstīm, Krievijas, Kolumbijas, Francijas, Nīderlandes, Portugāles, Norvēģijas u. c. Nākotnē šo projektu plānots attīstīt plašākā mērogā.

„Jarmarkas” organizatore, pasākumu aģentūras „Pareizā ķīmija” direktore Gundega Turnele ar nepacietību gaida ikgadējo mākslas notikumu: „„Jarmarka” ir kļuvusi par Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Gandrīz katru gadu tiek pārdota vairāk nekā puse no visiem izstādītajiem mākslas darbiem, un kāds no studentiem kļūst par mākslas aprindās zināmu mākslinieku. Īpašs prieks par tiem talantiem, kuri pēc „Jarmarkas” guvuši atzinību ne vien Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Cerams, ka arī šis gads noslēgsies ar vairākām brīnišķīgām personālizstādēm.”

Izstādes-gadatirgus un labdarības akcijas organizatori – Latvijas Mākslas akadēmija, biedrība „Kultūras perons”, mākslas interneta veikals „Mākslas perons” un pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija” – jau šobrīd sākuši rūpēties par to, lai izstādes laikā būtu iespējams sajust Ziemassvētku tuvošanos, par ko liecinās apmeklētāju rosība, meklējot oriģinālas un mīļas dāvaniņas sev un tuvajiem.

Īpašu paldies organizatori saka šī gada atbalstītājiem: STATS servisam, Officeday, Staiceles papīra fabrikai, Capital FM, žurnāliem – Studija, Cosmopolitan, Veto magazine un DEKO –, ISIC, euro AWK, portāliem – Easyget.lv, Mammām un Tētiem, Live Riga –, un Neatkarīgajai Rīta avīzei.

„Jarmarka” darbu sāks 18. decembrī plkst. 11.00 un turpināsies līdz 30. decembra plkst. 20.00. Atgādinām, ka 24., 25. un 26. decembrī visiem ir brīvdienas, arī „Jarmarkai”.

Adrese: Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijas lielajā aulā, 2. stāvā.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.
24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas.


Ieeja bez maksas.