Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks iepazīšanās lekcija par konkursu "Electrolux Design Lab 2013"

Lai iepazīstinātu ar pasaules mēroga konkursa „Electrolux Design Lab 2013” nolikumu un dizaina tendencēm, 20. februārī plkst. 14.00 LMA jaunajā korpusā (2. stāvā) notiks iepazīšanās lekcija. 

Lekciju apmeklēt aicināti visi tie studenti un 2012. gada absolventi, kuriem ir idejas dizaina risinājumiem, kas palīdzētu pilnveidot nākotnes mājsaimniecību un atvieglot urbanizācijas ietekmēto pilsētnieku ikdienu.

Lekcija sastāvēs no divām daļām. Pirmajā daļā būs iespēja uzzināt par „Design Lab 2013” tēmu - „Iedvesmojošā dzīve pilsētā”, ko konkursa dalībnieks var izvērst trīs tematiskos virzienos – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana, kā arī par jaunieviesto interaktīvo konkursa norisi un dalības nosacījumiem.

Savukārt otrajā daļā arhitekte, publiciste un dizaina kritiķe Ieva Zībārte dalīsies iespaidos par redzēto februāra sākumā notikušajā Stokholmas Dizaina nedēļā.

Lai pieteiktos lekcijai, lūgums savu dalību apstiprināt līdz 19. februāra plkst. 17.00, zvanot pa tālruni +371 29683396 vai rakstot uz e-pastu kitija.balcare(abols)hauska.com">. Vietu skaits ierobežots.

Konkursa aktualitātēm iespējams sekot arī sociālo mediju kanālos:
- Electrolux Design Lab blogā: Electrolux.com/electroluxdesignlab
- Electrolux Facebook fanu lapā: Facebook.com/ElectroluxDesignLab
- Twitter: Twitter.com/Electrolux
- Flickr: Flickr.com/photos/electrolux-design-lab
- Pinterest: Pinterest.com/Electrolux
- Instagram: Instagram.com/Electrolux

Par pieteikšanos Electrolux Design Lab 2013
Konkursa šī gada tēma ir „Iedvesmojošā dzīve pilsētā”, ko var izvērst trīs tematiskos virzienos – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana. Pirmajai konkursa kārtai jāiesniedz idejas nosaukums, īss idejas pieteikums un plašāks apraksts angļu valodā kopā ar vienu vai divām JPG formāta skicēm. Ja iesniegtā ideja tiks izvirzīta otrajai kārtai, students saņems nākamo kārtu uzdevumus, lai ideju pilnveidotu gan vizuāli, gan funkcionāli. Ja pieteiktā ideja iekļūs starp astoņām finālistu idejām, students saņems ielūgumu prezentēt savu ideju starptautiskai žūrijai klātienē vienlaikus ar video tiešraidi skatītājiem no visas pasaules. Konkursā aicināti pieteikties dizaina studenti no jebkuras valsts, lai ar savām dizaina idejām sacenstos par sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu „Electrolux” starptautiskajā dizaina centrā un par naudas balvām, kuru kopējais budžets ir 11 000 eiro. Konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti un citas izglītības iestādes, tajā piedalījušies pēdējos trīs gadus. Pieteikumu konkursam jāiesniedz konkursa vietnē electrolux.com/electroluxdesignlab.