Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks preses konference par Latvijas dalību 55. Venēcijas mākslas biennālē

Ceturtdien, 25. aprīlī plkst. 15.00, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā notiks preses konference, kas veltīta Latvijas dalībai 55. Venēcijas mākslas biennālē. Preses konferencē piedalīsies Latvijas Republikas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, projekta komisāres Zane Onckule un Zane Čulkstēna, kā arī būs iespēja klātienē satikt māksliniekus, kas pārstāvēs Latviju – Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares absolventus Kasparu Podnieku un Krišu Salmani.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende: „Latvijas kultūru raksturo ne tikai mūsdienu mākslas izpausmes, bet arī vērtīgas tradīcijas, kas veido nacionālo pašapziņu un identitāti. kim? Laikmetīgā mākslas centra iniciētais un divu izcilu latviešu mākslinieku - Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa - veidotais projekts „North by Northeast” ir ne tikai profesionāls un augstvērtīgs pienesums Latvijas laikmetīgās mākslas bagātināšanai, bet akcentē arī latviešu identitāti un tradīcijas.”

Dalība Venēcijas mākslas biennālē ir viens no nozīmīgākajiem vizuālās mākslas notikumiem pasaulē, kas veicina nācijas kultūras starptautisku atpazīstamību. Latvijas mākslinieku dalība tajā ir spēcīgs impulss Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanai Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstībai, mākslinieku jaunradei, kā arī valsts tēla popularizēšanai pasaulē.

2013. gadā Latvijas ekspozīcija pirmo reizi atradīsies vēsturiskā un nozīmīgā mākslas teritorijā Venēcijas centrā – Arsenālā, kas nodrošinās gan lielāku apmeklētību, gan arī labākas iespējas parādīt radošo veikumu pasaules mēroga mākslas profesionāļiem, kritiķiem un kuratoriem. Venēcijas mākslas biennāle ir senākais un viens no apmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē, kas notiek reizi divos gados.

Projekta ietvaros attīstīta arī jauna iniciatīva – Baltijas Ziemeļu mākslas skola (Baltic Nordic Art School) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Laikmetīgās mākslas centru un citām organizācijām Baltijas-Ziemeļvalstu reģionā, dodot vairākiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem prakses iespēju Venēcijas mākslas biennāles ietvaros.

Latvijas paviljona ekspozīcijas „North by Northeast” kuratores – Ena Bārlova (Anne Barlow), Kortnija Fina (Courtenay Finn) un Alise Tīfentāle, projekta komisāres – Zane Onckule, Zane Čulkstēna, projekta vadītāja – Laura Adamoviča, arhitekts – Austris Mailītis (A.I.I.M).

Latvijas paviljona oficiālā atklāšana notiks 2013. gada 31. maijā 15.00 Venēcijā, Arsenāla teritorijā. Venēcijas mākslas biennāle apmeklētājiem būs atvērta līdz 2013. gada 24. novembrim. Plašāka informācija: www.northbynortheast.lv

Projekts tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Plašāka informācija:
Renāte Prancāne
E-pasts: renate.prancane(abols)kim.lv">
Tel.: +371 22006382