Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija paraksta nodomu protokolu par sadarbību ar Kijevas Nacionālo mākslas un arhitektūras akadēmiju

2013. gada 14. un 15. martā Valsts prezidents Andris Bērziņš uzturējās oficiālajā vizītē Ukrainā. Lai stiprinātu Latvijas un Ukrainas sadarbību mākslā, dizainā un augstākajā izglītībā, delegācijā Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēja rektors prof. Aleksejs Naumovs. 

Vizītes laikā prof. Aleksejs Naumovs piedalījās kontaktbiržā un biznesa forumā, kā arī parakstīja nodomu protokolu par sadarbību ar Kijevas Nacionālo mākslas un arhitektūras akadēmiju. Mākslas akadēmijas rektora vizīte Ukrainā norisinājās projekta „Dizaina inovāciju un tehnoloģiju laboratorijas attīstība (tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts)” ietvaros.

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzrunā Kijevā oficiālās vizītes Ukrainā ietvaros izcēla abu valstu sadarbību augstākās izglītības jomā: „Ar gandarījumu varam runāt ne tikai par politisko un ekonomisko sakaru dinamiku starp mūsu valstīm, bet arī par draudzību un simpātijām starp mūsu tautām un cilvēkiem. Ukraiņu diasporas ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā un kultūrvidē, kultūras projektu apmaiņa, kā arī sadarbība augstākās izglītības jomā veicina savstarpēju interesi un padziļinātas uzticības veidošanos starp mūsu valstīm.”

Latvijas Mākslas akadēmijai, parakstot nodomu protokolu ar Kijevas Nacionālo mākslas un arhitektūras akadēmiju, pavērsies iespēja veidot ciešākas abu valstu un augstskolu sadarbības saites. Nākotnē plānoti kopīgi projekti, kuru mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un mākslas un dizaina izglītības attīstību. Plānos ietilpst jauno mākslinieku izstāžu apmaiņa, radošo darbnīcu norise, prakses iespēju attīstība un ciešākas sadarbības veidošana starp abu akadēmiju glezniecības, grafikas, tēlniecības, scenogrāfijas, mākslas zinātnes u.c. nodaļām.

Valsts prezidentu oficiālajā delegācijā pavadīja pieci ministri: ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Vizītē līdzās Latvijas Mākslas akadēmijas rektoram piedalījās arī RTU rektors Leonīds Ribickis, Vidzemes Augstskolas rektore Vija Daukšte un Rīgas Starptautiskā ekonomikas augstskolas prorektors Ilmārs Kreituss. Pārstāvot visplašāko jomu spektru, biznesa delegācijā piedalījās 49 Latvijas uzņēmēji.

Š.g. 18. februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklēja trīs Latvijas mākslas un kultūras augstskolas – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Īsās vizītēs Valsts prezidents iepazinās ar augstskolu izglītības procesu aktualitātēm un apmeklējuma noslēgumā ar rektoriem pārrunāja šī brīža Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvas saistībā ar reformām augstākajā izglītībā.

Latvijas Mākslas akadēmijā Valsts prezidents tika iepazīstināts ar Akadēmijas darbu, studiju procesu, īstenotajiem Eiropas projektiem un starptautisko sadarbību. Vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēja Glezniecības, Grafikas, Tēlniecības un Vizuālās komunikācijas apakšnozares, aplūkoja Varšavas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādi „Images of the Academy”, tikās ar studentiem un pedagogiem lekcijās, kā arī iepazinās ar Latvijas Mākslas akadēmijas jauno studiju korpusu, kas rekonstruēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu un tika atklāts 2012. gada septembrī, uzsākot jauno – 2012./2013. – studiju gadu.

Apkopojot vizītes rezultātus, Valsts prezidents Andris Bērziņš uzsvēra, ka Latvijas mākslu augstskolas pārliecinoši veic savu izglītojošo funkciju, sniedzot jauniešiem konkurētspējīgu izglītību un ar daudzu absolventu starpniecību nesot Latvijas vārdu pasaulē. Valsts prezidents pauda viedokli, ka arī turpmāk šīm mācību iestādēm būtu jādarbojas katrai savā virzienā, vienlaikus turpinot jau veiksmīgi aizsākto kooperēšanos mācību priekšmetos, kuros tas ir iespējams.

Vairāk par Valsts prezidenta vizīti mākslas un kultūras augstskolās var lasīt šeit (klikšķināt te).