Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija paraksta sadarbības līgumu ar Frosinones Mākslas akadēmiju Itālijā

2013. gada decembra beigās Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un Ārlietu un izstāžu daļas pārstāvji devās iepazīšanās vizītē uz Frosinones Mākslas akadēmiju (Accademia di Belle Arti di Frosinone) Itālijā.

Vizītes laikā starp abām mākslas akadēmijām tika noslēgts Eiropas Savienības izglītības programmas „Erasmus” līgums, kas paredz turpmākus studiju un pieredzes apmaiņas braucienus. Tāpat arī panākta vienošanās par jaunu sadarbības projektu īstenošanu tuvākā gada laikā – gan plānojot itāļu pasniedzēja vieslekciju Latvijā, gan organizējot mobilitāti mākslas studentiem un pasniedzējiem. Iecerēts Rīgā un Frosinonē organizēt starpdisciplināru radošo darbnīcu, piedaloties Latvijas Mākslas akadēmijas un Frosinones Mākslas akadēmijas studentiem un docētājiem.

Brauciena laikā Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji apmeklēja arī Neapoles Mākslas akadēmiju (Accademia di Belle Arti di Napoli), kur īpašā vieslekcijā rektors prof. Aleksejs Naumovs kuplai vietējo studentu auditorijai prezentēja Latvijas Mākslas akadēmiju un tikās ar partneraugstskolas vadību un pedagogiem, lai ilgtermiņā veicinātu sadarbību „Erasmus” programmas ietvaros un aktivizētu studentu izstāžu apmaiņu.