Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija paraksta sadarbības memorandu par starptautiskās sadarbības platformas "Demola Latvia" izveidi un attīstību Latvijā

Starptautiskās sadarbības platformas „Demola Latvia” ietvaros dažādu nozaru uzņēmumi, studenti un augstskolas varēs radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus, vienlaikus iegūstot nenovērtējamu pieredzi un sadarbības iespējas.

Starptautiskā inovāciju veicināšanas platforma „Demola Latvia” studentiem palīdzēs labāk izprast savu izvēlēto profesiju un iemācīties darboties multidisciplinārā komandā, augstskolām – apzināt reālo tirgus pieprasījumu un uzlabot studiju programmu kvalitāti, savukārt uzņēmumiem – iegūt jaunu skatu uz saviem pakalpojumiem un produktiem, kā arī novērtēt studentu prasmes, lai nākotnē iegūtu jaunām idejām bagātus un talantīgus darbiniekus.

Pašlaik platformas „Demola Latvia” sadarbības partneru vidū ir Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Transporta un sakaru institūts, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Ventspils Augstskola, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Biznesa skola, Rīgas Stradiņa universitāte, Banku augstskola, Liepājas Universitāte, Biznesa augstskola „Turība”, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija, biedrība „Go Beyond”, taču arī citas organizācijas ir aicinātas pievienoties, lai veicinātu daudzveidīgāku platformas iniciatīvu attīstību.

„Demola Latvia” mājas lapā www.demola.lv tuvāko divu nedēļu laikā tiks publicēti uzņēmumu un citu organizāciju problēmjautājumi, uz kuriem līdz 2. martam tiks gaidīti studentu pieteikumi. Platformas nodrošinātāji, piesaistot ekspertus, izvērtēs studentu pieteikumus un izvēlēsies atbilstošākos multidisciplināro komandu izveidošanai. Savukārt 11. martā notiks pavasara semestra uzsākšanas sanāksme jeb kick-off. Studentu komandas turpmākos četrus mēnešus strādās pie risinājumu izstrādes, lai semestra beigās tos prezentētu problēmjautājumu autoriem.

„Demola Latvia” inovāciju platforma tika izveidota Somijā 2008. gadā. Šobrīd „Demola” iniciatīva darbojas Somijas pilsētās Tamperē un Oulu, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, Dienvidzviedrijas reģionā Malmē, Austrumzviedrijas reģionā Norčēpingā, Slovēnijas pilsētā Mariborā. Līdz šim brīdim programmā ir iesaistījušies vairāki simti uzņēmumu un pievienojušies vairāk nekā tūkstoš studentu. „Demola Latvia” pārvaldīs Latvijas IT klasteris.

„Demola Latvia” tika atklāta 2014. gada 31. janvārī, Rīgā, Spīķeros, Maskavas ielā 10.

Atklāšanas video apskatāms šeit http://latvia.demola.net/news/demola-latvia-starting-work

Atklāšanas pasākuma foto apskatāmas šeit: https://www.facebook.com/Demola.Latvia

Plašāka informācija par „Demola Latvia” darbību pieejama www.demola.lv vai sazinoties pa e-pastu: demola(abols)demola.lv">.