Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija piedalās lielākās Ziemeļvalstu mēbeļu meses jauno dizaineru izstādē "Greenhouse 2014"

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa turpina aktīvu dalību starptautiskās dizaina norisēs un šogad jau devīto reizi piedalās lielākajā Ziemeļvalstu mēbeļu un gaismas ķermeņu mesē „Stockholm Furniture & Light Fair”, kas norisinās no 2014. gada 4. līdz 8. februārim Stokholmā, Zviedrijā.

Dizaina studenti no Latvijas ir pārstāvēti gadatirgus jauno dizaineru izstādē „Greenhouse 2014”.

Stends „Local Identity / Design Rurality”, ko veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares docētāji un studenti, iepazīstina ar brīvdabas teritorijai izstrādātiem radošiem vides dizaina risinājumiem. Sadarbībā ar Lielvārdes pašvaldību jaunie dizaineri studiju procesa gaitā attīstījuši Rembates parka labiekārtošanas koncepcijas, piedāvājot risinājumus parka tēlam un funkcionalitātei.

Lielvārde, būdama viena no senākajām Vidzemes pilsētām Daugavas krastā, 52 km attālumā no Rīgas, Baltijas mērogā ir plaši pazīstama ar tās vēsturiskajiem simboliem un zīmēm. Tā ir vieta, kas bijusi iedvesmas avots Latvijas nacionālā eposa „Lāčplēsis” (1888) autoram Andrejam Pumpuram un no kuras cēlusies Lielvārdes josta – nacionālās identitātes simbols, ko godā tur ikviens latvietis un kas dāvājusi radošas ierosmes neskaitāmiem māksliniekiem un folkloristiem.

Projekta idejiskajam kodolam balstoties Lielvārdes kultūrvēsturiskajās saknēs, studentu mērķis bija ar Rembates parka jauno vizuālo veidolu akcentēt vietējo identitāti un pilsētainavā saglabāt lauku videi raksturīgo dabiskumu un neskartību. No 2013. gada septembra līdz decembrim veiktais pētnieciskais un radošais darbs vainagojies ar piecām unikālām vides dizaina koncepcijām un funkcionāliem parka teritorijas labiekārtošanas risinājumiem.

Ekspozīciju asociētā profesora Jura Krūmiņa un docenta Ervina Pastora vadībā veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares 3. kursa studenti Inga Insberga, Krišjānis Majevskis, Anna Pantejeva, Ieva Petkune un Karīna Sidorova.

Latvijas Mākslas akadēmijas stenda numurs: VH04:40.

Meses darba laiks*:
Otrdiena–piektdiena: 9.00–18.00
Sestdiena: 10.00–17.00
* No 4. līdz 7. februārim mese atvērta dizaina nozares profesionāļiem; 8. februārī ekspozīciju aplūkot aicināts ikviens interesents.

Stokholmas Mēbeļu un gaismas ķermeņu gadatirgus
www.stockholmfurniturefair.se