Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija piedalās XXVI starptautiskajā konferencē "Research for Furniture Industry"

2013. gada 19. un 20. septembrī Poznaņas Dabaszinātņu universitātes Kokapstrādes fakultātes mēbeļu dizaina nodaļa (Poznań University of Life Sciences Faculty of Wood Technology Department of Furniture Design) organizē XXVI starptautisko konferenci „Research for Furniture Industry”.

Pirmā konferences diena pilnībā būs veltīta tēmai par dizaina veidošanu un dzīves kvalitātes uzlabošanu senioriem (65+), kuri vēlas pēc iespējas ilgāk dzīvot aktīvi savās mājās.

Konferencē piedalīsies starptautiskā „StarDust” projekta partneri no Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas. Latvijas Mākslas akadēmiju kā projekta partneri konferencē pārstāvēs projekta vadītāja Vineta Kreigere, ar prezentāciju „Aging Friendly Native House” uzstāsies pasniedzējs un projekta dizainers Rihards Funts.

Prezentācijā plānots akcentēt eksperimentālu projektu „Osis māja”, kas radīts ar mērķi izveidot augstas dizaina kvalitātes kompaktu dzīvojamo vidi, tajā pašā laikā samazinot tās izmaksas, liekās telpas patēriņu un ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Veselīga dzīves vide ir prioritāte, kur gaisa cirkulācija, dabīgie materiāli, dabīgās gaismas izvietojums un telpas uztveres psiholoģija kalpo cilvēka labsajūtai. Tā ir viegli pielāgojama, mobila telpa, kas neprasa liekas rūpes. „StarDust” projekta ietvaros, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un dizaineru Rihardu Funtu ēkas funkcionalitāte īpaši pielāgota senioru, kā pieaugošas sociālas grupas vajadzībām. Mājas arhitekts – Toms Kokins, SIA ARHIIDEA.

Plašāka informācija atrodama konferences mājas lapā: http://furnituredesign.pl/