Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā skatāma izstāde "Armēņu palete"

No 2012. gada 19. decembra līdz 2013. gada 5. janvārim Mākslas akadēmijas 3. stāvā ir apskatāma starptautiska ainavistu izstāde „Armēņu palete”. Izstāde Latvijā notiek Armēņu dienu ietvaros un to rīko Latvijas un Lietuvas armēņu biedrības sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. 

„Armēņu palete” ir pirmā neatkarības perioda armēņu mākslinieku izstāde, kas notiek Latvijā. Eksponētajos darbos ir atainoti gleznainie senās zemes nostūri, kas paver skatu uz Armēnijas neatkārtojamo un unikālo dabu, tās mežiem, kalniem un klinšu grēdām. Daļa darbu ir izpildīti impresionistiskā stilistikā, savukārt citi atšķiras ar brīvo tehniku un mūsdienīgo interpretāciju.

Auditorijai Latvijā ir iespēja aplūkot aptuveni trīsdesmit glezniecības darbus. Līdzās armēņu māksliniekiem izstādē piedalās arī divas pašmāju mākslinieces – Anitra Bērziņa un Karinē Paroņaca –, kas atklās Armēnijas skaistumu baltiešu acīm.

Anitra Bērziņa un Karinē Paroņaca, kas ir ne tikai izstādes dalībnieces, bet arī rīkotājas un kuratores Latvijā, cer, ka izstāde kļūs par pirmo vēstnesi arvien ciešākai Latvijas un Armēnijas sadarbībai mākslā.

Izstādes darba laiki:
Katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.
Izstāde būs slēgta 24., 25., 26., 30. un 31. decembrī, kā arī 1. janvārī.

Ieeja izstādē bez maksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmija, 3. stāvs
Kalpaka bulvāris 13, Rīga