Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmija un ASV vēstniecība Rīgā sāk jaunu tradīciju – vēstniecības galeriju

2014. gada 7. jūlijā ASV vēstniecībā Rīgā tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova izstāde, kas vienlaikus ir sākums jaunam, eksperimentālam sadarbības projektam – vēstniecības galerijai. Atzīmējot Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, sadarbības ietvaros ASV vēstniecības Rīgā telpās regulāri tiks veidotas Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogu un studentu izstādes. 

Viesojoties vēstniecībā, rektors prof. Aleksejs Naumovs tikās ar ASV vēstnieku Latvijā Marku Pekalu (Mark Pekala), kā arī iepazīstināja vēstnieku un vēstniecības darbiniekus ar gleznu ekspozīciju, savu daiļradi, Latvijas Mākslas akadēmiju un, saņemot no auditorijas lielu atsaucību, pārrunāja dažādus ar Latvijas mākslas dzīvi saistītus jautājumus.

Pēc vēstniecības iniciatīvas uzsāktajā izstāžu sērijā gleznotājs Aleksejs Naumovs piedāvā tematiski trāpīgu lielformāta gleznu ekspozīciju, līdzās Parīzes (Francija) un Burano salas (Itālija) portretējumam izstādē iekļaujot arī Ņujorkā tapušus darbus. Rektora prof. Alekseja Naumova gleznu izstāde vēstniecības telpās būs aplūkojama līdz augusta sākumam un tai sekos Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares studenta Valtera Mednieka fotoizstāde. Izstāžu kuratore: Inese Bauģe.

Atbilstoši sākotnējai iecerei, arī turpmāk izstāžu sērijā, secīgi mijoties, būs skatāmas Mākslas akadēmijas docētāju un jauno mākslinieku izstādes. Latvijas Mākslas akadēmija ir gandarīta par vēstniecības neviltoto interesi īstenot sadarbības projektu mākslā un iespēju iepazīstināt vēstniecības darbiniekus un viesus ne tikai ar izcilu meistaru, bet arī jauno mākslinieku radošajiem darbiem.