Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijā viesojās ASV vēstniecības Latvijā kultūras atašeja

Pirmdien, 2011. gada 19. decembrī, iepazīšanās vizītē Latvijas Mākslas akadēmijā viesojās Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecības Latvijā kultūras atašeja Kerija Spindlera-Ranta (Kerri Spindler-Ranta).

Ciemojoties Akadēmijā, Kerija Spindlera-Ranta tikās ar Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru prof. Alekseju Naumovu, kā arī apmeklēja šobrīd Akadēmijā noritošo un sabiedrībā tik iemīļoto ikgadējo izstādi-gadatirgu-labdarības akciju „Jarmarka", izrādot lielu interesi par studentu radītajiem studiju darbiem.

Tikšanās laikā ar rektoru tika pārrunāti vairāki ar mākslas izglītību, starptautisko sadarbību un apmaiņu saistīti jautājumi, tostarp Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu iespējas papildināt zināšanas Fulbraita programmas ietvaros, kas katru gadu piedāvā stipendijas studentiem, pētniekiem un skolotājiem mācībām ASV. Pārrunāta arī iespēja Latvijas Mākslas akadēmijai piesaistīt vieslektorus no ASV. Puses vienojās, ka abas jau minētās, kā arī citas sadarbības iespējas ar ASV mākslas un kultūras jomā Mākslas akadēmijai būtu liels ieguvums studiju darbā un studentu un pasniedzēju redzesloka un zināšanu paplašināšanā.