Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas 2016. gada maģistra programmas diplomandu izstāde „Neskaidrā robeža”

No 2016. gada 27. oktobra līdz 27. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē būs apskatāma gadskārtējā maģistra programmas diplomandu izstāde. Kā katru gadu, tiek meklēts atbilstošs kopsaucējs spilgtākajiem un pārliecinošākajiem mākslas darbiem, kas bija skatāmi atsevišķās maģistra darbu aizstāvēšanas dienās, bet lielākoties palika neredzami plašākai auditorijai. Visi interesenti laipni gaidīti izstādes atklāšanā, kas notiks 26. oktobrī plkst. 18.00! 

Jau studiju procesā jaunie mākslinieki mēģina savos meklējumos apgūt nezināmas teritorijas un rast kādu apliecinājumu savam radošajam potenciālam, lai veidotu mūsdienīgus un idejiski piesātinātus darbus. Šie nemitīgi taujājošie aspekti var būt kā šķērslis, kura pārvarēšanai šķietami jāpārkāpj pāri, jāskatās aiz. Taču tajā pašā laikā varbūt šādi ierobežojoši motīvi nemaz neeksistē.

Nemitīgi jautājumi, kuri saskatāmi izstādītājos darbos, pēta mediju robežu varbūtību un to, vai tāda vispār būtu jānovelk, kļūstot par patstāvīgu mākslinieku. Noskaidrošanas vērts jautājums, vai, studējot mākslas augstskolā, nākas sevi asociēt ar, iespējams, nemaz neeksistējošiem, institucionāliem ietvariem. Izstādē redzamie darbi apliecina jaunu, bet jau pastāvīgu mākslinieku rokrakstu dažādību ar augstu profesionālo sagatavotību.

Izstādīto mākslinieku darbi ir no LMA Glezniecības, Grafikas, Tēlniecības un Keramikas apakšnozarēm un izceļas ar monumentālu pieeju darba formātiem, kas nojauc ierasto skatīšanās un redzēšanas praksi. 

Izstādē piedalās: Sandra Strēle, Krišjānis Mežulis, Raitis Hrolovičs, Madara Lazdiņa, Zane Putniņa, Gita Strazdiņa, Zanda Puče, Sigita Olte, Rihards Ābeltiņš.

Izstādes galvenais atbalstītājs – “ABLV Charitable Foundation”.

Darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00
Ceturtdien: 11.00–19.00
Pārtraukums: 14.30–15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle
Kalpaka bulvāris 13, Rīga