Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas dalība Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Oslo

2015. gada 18. un 19. martā Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs piedalās Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Oslo, Norvēģijā.

Rektors prezentēs Mākslas akadēmiju diskusijā „Izglītības nozīme inovatīvu uzņēmumu radīšanā, veicinot start-up kopienu".  Tās ietvaros tiks raksturota LMA darbība, akcentējot inovatīvo ideju un tehnoloģiju pielietojumu studiju ietvaros.

Rektora vizītes laikā plānotas tikšanās ar Norvēģijas augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem. Pašreiz Mākslas akadēmija jau sadarbojas ar Oslo Nacionālo mākslu akadēmiju un Bergenas Mākslas un dizaina akadēmiju mobilitātes programmas "Erasmus+" ietvaros.

Oslo Nacionālā mākslas akadēmija ir lielākā mākslas augstskola Norvēģijā. Augstskolā ir sešas fakultātes – Dizaina, Mākslas un amatniecības, Mākslas (Fine Art), Dejas, Operas un Teātra fakultātes.

Bergenas Mākslas un dizaina akadēmija ir vadošā mākslas un dizaina augstskola Norvēģijā, kura iekļāvusies starptautiskos augstākās izglītības un pētniecības tīklos, tostarp – KUNO, kura dalībniece ir arī Latvijas Mākslas akadēmija. Bergenas Mākslas un dizaina akadēmija ir platforma visdažādāko mākslas veidu ideju attīstībai.