Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde "Graduation” Kāstltaunā

Par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē no 2015. gada 9. aprīļa līdz 24. aprīlim Kāstltaunā (Castletown), Īrijā, notiks Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu un pasniedzēju darbu izstāde „Graduation”. Ekspozīcijā būs pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, ļaujot skatītājiem iepazīties ar vairāk kā desmit LMA 2013. un 2014. gada absolventu darbiem.

Izstādi atklās Latvijas vēstnieks Īrijā Gints Apals un LMA Ārlietu un izstāžu daļas koordinatore ārlietu jautājumos Inta Rubule. Izstādes atklāšanā uzstāsies Dublinas bērnu deju kopa „Dzirnaviņas”.

Izstāde apliecina jaunās Latvijas mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo mākslā. Ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi, interpretācijā. Izstādes ekspozīcija rosina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās dažādībā – no cilvēka, ainavas un urbānās vides meistarīga atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

LMA rektors profesors Aleksejs Naumovs, raksturojot aktuālo izstādi, iezīmē arī turpmāko LMA dalību Latvijas prezidentūras pasākumos: "Esam gandarīti par paveikto un iespēju prezentēt Mākslas akadēmijas radošos sasniegumus. Izstādē aplūkojamajos darbos mēs varam ieraudzīt laikmetīgas tendences, kas savu "radošo svaigumu" un aktualitāti nepazaudētu arī globālos mākslas tirgos un mesēs.”

Izstādē piedalās: Līva Graudiņa, Inta Stalidzāne, Baiba Apsīte, Paula Zariņa, Ilze Egle, Laura Pole, Magone Boleiko, Darja Fjodorova, Klāra Grundšteine, Kristīne Lasmane, Agnese Basova un Dārta Hapanioneka, kā arī LMA pasniedzēji – diplomdarbu vadītāji Aleksejs Naumovs, Juris Petraškēvičs, Kristaps Zariņš, Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

Izstādi organizē Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts un Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Īrijā.

Informācija pieejama arī Latvijas vēstniecības Īrijā mājas lapā (klikšķināt šeit).


Izstādes norises vieta:
Castletown House, Celbridge, Co. Kildare