Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls „Klonu kāzas”

Latvijas Mākslas akadēmija šodien izziņo 77. karnevāla “Klonu kāzas” programmu un uzsāk biļešu pārdošanu. Tās būs iespējams iegādāties Latvijas Mākslas akadēmijā 9. un 18. februārī no plkst. 10.00 līdz 20.00. Biļetes cena mākslas skolu un augstskolu studentiem EUR 15, pārējiem interesentiem EUR 25. Abās iepriekšpārdošanas dienās biļetes par īpašu cenu no plkst. 17.00 būs pieejamas arī karnevāla Twitter un Facebook kontu sekotājiem. Biļešu cena pie ieejas pasākumā – EUR 30. LMA studenti un darbinieki biļetes varēs iegādāties arī no 10. līdz 13. februārim no plkst. 13.00 līdz 16.00 LMA 1. stāvā.

Šī gada programma īpaši iepriecinās dzejas un literatūras cienītājus, kā arī ļaus vaigā skatīt vairākas pašmāju skatuves leģendas, sagādājot klausītajiem patīkamus pārsteigumus, kuros būs iesaistīti gan jauni un labi zināmi latviešu mūziķi, gan viesi no ārzemēm.

Neiztrūkstoši karnevāls turpina savu galveno uzdevumu - iepazīstināt ar jaunatklājumiem mūzikā, piemēram, ar lietuviešu grupu “Without Letters”. Uz skatuves gaidāmi arī pašmāju jaunie censoņi “The Pink Elephant”, “The Coco'nuts”, “Pyro Trees”, savukārt nakts turpinājumā uz skatuves kāps jau labāk zināmi mākslinieki - “Laika Suns”, „ELVI/DUNIAN” un “Funk Therapy”. Karnevāla īpašais pārsteigums ir sen neredzētie, bet ļoti gaidītie, leģendārie mākslinieki Igo un Ozols. Kāzu nakts izskaņā par dejām un traku ballīti līdz rītam rūpēsies DirtyDealAudio pārstāvji - Oriole, Kashuks un NiklāvZ. Savukārt pār 3.stāva lielo skatuvi valdīs jau labi zināmā DJ apvienība 91KIDZ. Palīgos aicināti mākslinieki JUDZHEN, MINCIISHA IERAKSTI, DISPOZE u.c. Īpašais 3.stāva lielās skatuves viesis - TSVI (UK), kas ir jaunpienācējs Londonas elektroniskās mūzikas scēnā, taču ar savu debijas singlu iekarojis topu virsotnes un nu pierādīs sevi arī Rīgā. Šogad izveidotajā papildus atpūtas teritorijā akadēmijas pagalmā visu nakti skanēs Pieci.lv programma “Atklājumi”.

Tikmēr Literatūras telpā notiekošajā performancē būs iespējams dzirdēt Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumus - Henriku Eliasu Zēgneru (dz. krājums “Elementi”), Tomu Treibergu (dz. krājums “Gaismas apstākļi”), Arti Ostupu (dz. krājumi “Biedrs sniegs”, “Fotogrāfija un šķēres”), Ingu Gaili (dz. krājumi “Kūku Marija” un “Migla”), Martu Pujātu (“Mūsu dziesma”, “Gaismā nāk pati lampa”), Andri Zeibotu (“Ūdens ķirzaka”), kā arī jaunos talantus - Elvīru Blomu, Ivaru Šteinbergu, Ingu Pizāni, Gunti Kursišu un Raimondu Ķirķi. Sadarbībā ar “Poetry Latvia” īsi pirms pusnakts stafeti pārņems Dzejas slams, kas ir spraiga literāra sacensība starp 14 jaunajiem autoriem, kuras noslēgumā tiks apbalvots žūrijas un publikas balsojumā par uzvarētāju atzītais dzejnieks. Visas nakts laikā būs iespēja „nomazgāties” tīrā dzejā Satori “Audiodušās”, savukārt sadarbībā ar “Memoriālo muzeju apvienību” tiks veidota interaktīvā izstāde, kas iecerēta kā spēle ar dzejnieku publiskajiem un dzejas tēliem - ikvienam būs iespējams pielaikot dažādu pašmāju dzejnieku tēlus un fotografēties uz nebēdu. Pačukstēsim, ka būs iespējams uzņemt paš-foto arī ar Raini. Populārākā foto autors saņems balvu no mūsu atbalstītājiem.

Mierīgāku noskaņu varēs gūt kino telpā, kur karnevālam izveidota filmu izlase būs skatāma visas nakts garumā. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēs Rīgas improvizācijas teātra studijas “ART И ŠOK” un “Prieka ministrija”, improvizācijas teātra grupa “Melnā 4Diena”, kā arī lieliskās “Soul Tap” dāmas. Ja nu kļūs garlaicīgi, sadarbībā ar “Ludo” piedāvāsim uzspēlēt riču raču, šahu un citas galda spēles. Tāpat arī karnevāla laikā sastapsiet “Sapņo Rīga” cilvēkus, kas pasākuma viesus dokumentēs īpašā mākslas fotoprojektā.

Karnevālu gaidot, izveidota apjomīga radio ētera programma, kurā būs iespējams dzirdēt intervijas ar LMA rektoru Alekseju Naumovu, Ojāru Spārīti, kā arī citiem māksliniekiem un mākslas zinātniekiem, kā arī klausītajiem būs iespējams savā īpašumā iegūt ielūgumus dažādās biļešu izspēlēs.

Kā ierasts, daļa no karnevāla nakts burvības ir tieši šim pasākumam un tēmai veidotās dekorācijas un mākslas objekti, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas LMA studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām, kā arī vairums brīvprātīgo palīgu. Tāpat gaidāmas arī vairāku mākslinieku radītas instalācijas, kas ierasto ēku pārvērtīs dažādu gaismu un noskaņu labirintā.

Karnevāls durvis vērs š.g. 20. februārī plkst. 20.00 un turpināsies līdz rīta gaismai. Lai novērstu drūzmēšanos un garas rindas pie ieejas, viesi aicināti ierasties savlaicīgi! Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma.

Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Preses pārstāvjus aicinām akreditēties pasākumam, līdz š.g. 15. februārim sūtot e-pastu uz karnevals(abols)lma.lv">.


Aicinām sekot līdzi karnevāla jaunumiem:
www.lma.lv 
twitter.com/karnevals
facebook.com/karnevals
vimeo.com/karnevals