Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu izstāde "Atvērts" Līvānos

No 2015. gada 19. janvāra līdz 28. februārim Līvānu Mākslas un amatniecības centrā (Domes ielā 1, Līvānos) aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studentu un absolventu izstāde "Atvērts".

1990. gadā, par pamatu izmantojot Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolas bāzi, tika atvērta Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle. Sākotnēji mācību iestādē sagatavoja tekstilmāksliniekus un mākslas pedagogus, ar nolūku, lai Austrumlatvijā būtu radošie mācību spēki, kas nevēlētos pamest Latgali, jo ir savējie. Laiki mainījās, citādāki kļuva akadēmiskās mācību iestādes uzdevumi, arvien lielāka uzmanība tika veltīta vizuālajām un vizuāli plastiskajām mākslām. No 1998. gadā filiālē, līdztekus tekstilmākslai, tikai atvērtas studijas glezniecības, grafikas un tēlniecības apakšnozarēs.

Filiālē radoši sevi apliecina jaunieši no Latgales reģiona, Jēkabpils, Piebalgas, Gulbenes un citām Latvijas vietām. Viņi ir ATVĒRTI, ar vēlmi gūt, uzzināt, izmantot iespējas, kuras piedāvā mūsu strauji mainīgā pasaule, šajā ceļā viņiem palīdz pedagogi - nopietni un  pieredzējuši,  gan arī jaunie, kuri pilni ar radošām idejām un vēlmi mainīt ierasto, jau nedaudz apnikušo vidi ar kādām pārgalvīgām, neierastām radošām pieejām. Viņi ir ATVĒRTI, pasaulei, jaunajam un radošajam.

Studiju darba ikdienu savdabīgāku veido mācību iestādes dalība plenēros dažādās Latvijas vietās, līdzdalība pasaules mēroga projektos, realizējot medaļu mākslas aktivitātes. Studenti labprāt izmanto iespēju piedalīties "Erasmus" apmaiņas programmā, papildinot radošo pieredzi dažādās Eiropas mākslas izglītības mācību iestādēs. Ar izciliem panākumiem filiāles studenti ilgstoši piedalās Starptautiskajā mākslu festivālā „Slāvu bazārs”, konkursā „ART SESSIO” .  Latgales reģionā, līdz ar  akustiskās koncertzāles „Gors”, Marka Rotko mākslas centra Daugavpilī atvēršanu, topošajiem māksliniekiem ir plašākas iespējas apliecināt sevi un radoši izpausties, izmantojot iespējas, kuras piedāvā jaunie kultūras un mākslas objekti.

Izstādē „ATVĒRTS” kā spogulī Jūs varat raudzīties LMA LF studentu – absolventu un arī to radošo personību darbos, kuri ir vēl tikai ceļā uz  pilnību un  māksliniecisko ATVĒRTĪBU pasaulei. 


Izstādes norises vieta:
Līvānu Mākslas un amatniecības centrs
Domes iela 1, Līvāni


Informāciju sagatavoja:
Evija Vasilevska
LMA LF lektore