Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistrantūras diplomandu izstādes "Migrācija" ABLV Charitable Foundation simpātijas balvu saņems Kristīne Urbanaviča

Noslēdzoties Mākslas akadēmijas diplomandu izstādei „Migrācija”, ABLV Charitable Foundation apbalvos savu simpātiju – jauno mākslinieci Kristīni Urbanaviču par septiņu gleznu sērijas maģistra darbu „Vientulība un telpa”. 

ABLV Charitable Foundation jau otru gadu atbalsta Mākslas akadēmijas Maģistrantūras studiju diplomandu izstādi un piešķir simpātiju balvu. Šogad diplomandu izstāde notika Mākslas akadēmijas jaunajā studiju korpusā, bet no 10. oktobra izstāde būs skatāma Briselē – Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā telpās.

Kristīne Urbanaviča 2012. gada vasarā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari. Šobrīd jaunā māksliniece Mūžizglītības programmas Erasmus ietvaros ir devusies gadu ilgā praksē uz Lisabonu, Portugāli, kur strādā mūsdienu mākslas galerijā „Platforma Revolver”. Māksliniece ir papildinājusies Escola Massana (Barselona), Chenderit School (Banburija), kā arī piedalījusies virknē izstāžu Rīgā un Latvijas reģionu centros. „Kristīne Urbanaviča meklē eļļas glezniecībā trīsdimensijas izteiksmi, pielietojot daudzslāņainas stikla plaknes. Ikdienišķajām dzīves ainām viņa spēj piešķirt trauslumu un caurspīdīgumu,” par mākslinieci stāsta prof. Kristaps Zariņš.

Kristīnes Urbanavičas septiņu gleznu sērijas centrā ir vientulības tēma un tās mijiedarbība ar telpu gan šaurākā, gan plašākā nozīmē. Atsevišķi apskatīts arī vientulības jēdziens un tā izpausmes mūsdienu sabiedrībā, kā arī telpas un telpiskuma kategorijas. Ciklā izmantots netradicionāls telpiskais un tehniskais risinājums – trīsdimensiju glezniecība uz stikla.

ABLV Charitable Foundation 2006. gadā dibināja ABLV Bank akcionāri Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, lai īstenotu dzīvē savas pamatvērtības un sekmētu uzņēmēju atbildību par sabiedrību un vidi. Fonds darbojas kā galvenais ABLV Bank partneris labdarības jomā, atbalstot radošus cilvēkus un izcilas organizācijas, kas iegulda pūliņus un zināšanas, lai sasniegtu visiem svarīgus mērķus – veidotu saliedētu, pārtikušu un drošu sabiedrību. Fonda uzmanības lokā ir laikmetīgā māksla, bērni un jaunieši, izglītības un pilsoniskās sabiedrības attīstība. Aizvadītajos gados fonds ir atbalstījis gandrīz 200 projektus, piešķirot finansējumu 1 000 000 EUR apmērā.

Par Kristīni Urbanaviču vairāk var uzzināt portālā „1001 Latvijas mākslinieks” (klikšķināt šeit).