Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studentu darbi atklāj "Art&Shopping 2014" izstāžu sēriju tirdzniecības centrā "Galerija Centrs"

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu modes skates „Plūdi” tērpi, sākot ar 2014. gada 11. jūniju, ir skatāmi t/c „Galerija Centrs” uz Rīdzenes ielas, tā atklājot „Art&Shopping 2014” izstāžu sēriju. Projekts „Art&Shopping” ik vasaru iepazīstina Rīgas iedzīvotājus un viesus ar mūsdienu Latvijas kultūras zīmēm un sasniegumiem, piedāvājot vēl neredzētas un krāšņas mākslas izstādes. Izstāde „Plūdi” uz Rīdzenes ielas būs skatāma līdz 26. jūnijam.

„Jauno modes mākslinieku radītās tērpu skices jeb idejas, pēc kurām tie vadījušies izstrādājot darbus modes skatei „Plūdi”, uz Rīdzenes apskatāmas vēl pirms tērpu eksponēšanas, tā iepazīstinot izstādes apmeklētājus un modes entuziastus ar sākotnējo redzējumu saviem autordarbiem. Kad radītie darbi piedzīvojuši savu pirmapskati LMA studentu modes skatē „Plūdi”, tie tika pievienoti „Art&Shopping” izstādei. Izstādē demonstrētie darbi sniedz ieskatu jaunās modes mākslinieku paaudzes radošajā darbībā, tajās uzskatāmi atspoguļojas radošais process no iedvesmas avota līdz ideju realizācijas gaitai, kas dažreiz ir negaidītu pavērsienu piepildīts un ir svarīgs posms tērpu kolekcijas konceptuālā risinājuma izstrādē,” iepazīstina LMA Modes mākslas katedras vadītājs un profesors Aigars Bikše.

Modes skates un izstādes izvēlētais nosaukums „Plūdi” simbolizē atbrīvoto enerģiju, kas nojauc robežas, maina nosacījumus un rada svaigu ainavu. Topošie modes dizaineri ir plūdu atbrīvotās enerģijas daļa, kas izlaužas un pārveido esošo situāciju, atbrīvojot ceļu jaunajam un citādajam. Izstādē apskatāmo darbu autori ir LMA Modes mākslas apakšnozares studenti Ilze Aniņa, Melānija Vilka, Evija Šaitere, Anda Miščenko, Sigita Sniegs, Laima Ūdre, Monta Pētersone, Santa Matule, Laima Jurča, Dita Enikova, Simona Veilande, Ieva Salmane, Zane Prokofjeva un Liene Bite. T/c „Galerija Centrs” ir LMA Modes mākslas katedras atbalstītājs kopš 2011. gada, šogad sniedzot atbalstu modes skates organizēšanā un izstādes sagatavošanā.

„Ik vasaru atklājam „Art&Shopping” izstāžu sēriju, kurā iedzīvinām mūsu un Latvijas radošo personību skatījumu uz modes, mākslas un vēstures mijiedarbību. Iepriekšējo gadu mākslinieku izstādītajos darbos esam atklājuši un vēlreiz iepazinuši laikmetīgās Latvijas mākslas un kultūras zīmes, kuras Rīgas viesiem ir kas jauns un vēl nepieredzēts. Priecājamies, ka „Art&Shopping” izstāžu sērija arī šogad priecēs gan Rīgas iedzīvotājus, gan viesus no citām pilsētām un valstīm. Kultūras un vēstures cienītājus aicinām apmeklēt „Vēsturisko izstādi”, kas izvietota tirdzniecības centra vēsturiskajās trepēs – noskaņa kāpjot augšup pa tām un iepazīstoties ar izstādes materiāliem, noteikti kādam liks atgriezties bērnībā, bet citam sajust romantiku un savu vecāku vai vecvecāku jaunības dienu tikšanās vietu,” aicina Zita Siliņa, t/c „Galerija Centrs” vadītāja.

Tirdzniecības centra vēsturiskajā izstādē, kas apskatāma veikala vēsturiskajās trepēs, apskatāmi 13. gs. hronikas materiāli, kas simboliski ataino šīs vietas vēsturisko nozīmi pilsētas tirdzniecības dzīvē, kad tagadējā t/c „Galerijas Centrs” vietā tecēja Rīdzenes upe, kuras krastos jau senatnē norisinājās aktīva tirdzniecība. Četru stāvu izstādē ir redzamas fotogrāfijas, kas fiksē notikumus vairāk nekā 75 gadu periodā, kopš ēkas pamatakmens ielikšana 1936. gadā, kurā piedalījās tā laika Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis un veikala arhitekts Artūrs Galindoms, līdz pat mūsdienām, ļaujot izsekot tirdzniecības centra attīstībai cauri gadu desmitiem. Īpaša nozīme izstādē ir atvēlēta vienreizējai ēkas arhitektūrai un interjera detaļām.

„Art&Shopping” izstādes t/c „Galerija Centrs” būs apskatāmas jūnija un jūlija mēnešos, atklājot modes un tērpu dažādās variācijas. Jauno modes mākslinieku darbi izstādē „Plūdi” būs skatāmi līdz pat 26. jūnijam, savukārt jūlija mēnesī Rīdzenes ielu līdz šim nepieredzētā izstādē pārvērtīs cepuru māksliniece Beatrise Gore.

Par t/c „Galerija Centrs”
Tirdzniecības centrs „Galerija Centrs“ ir „Galactico” alianses biedrs. Šī alianse nodrošina vienotu standartu ievērošanu un īpašas ērtības pircējiem, tai pašā laikā saglabājot katra alianses dalībnieka īpašo pozicionējumu un identitāti. „Galactico” ir kvalitātes zīme pircējiem, kas nodrošina alianses biedru tirdzniecības centros – „Alfa”, „Mols”, „Galerija Centrs”, „Origo”, „Dole” – vienotu papildus servisu: pagarinātus banku darba laikus, izglītošanu patērētāju tiesību aizsardzības jautājumos, vienotu dāvanu karti un lojalitātes karti, identisku servisa līmeni, bezvadu internetu bez maksas, iespēju vienuviet saņemt informāciju par visu piecu „Galactico” TC piedāvājumiem, vienlaicīgas izpārdošanas un akcijas. Visu „Galactico” tirdzniecības centru apsaimniekotājs un attīstītājs ir „Linstow Center Management”.