Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs Ukrainā parakstīs nodomu protokolu par sadarbību ar Kijevas Nacionālo mākslas un arhitektūras akadēmiju

Š.g. 14. un 15. martā Valsts prezidents Andris Bērziņš uzturēsies oficiālajā vizītē Ukrainā. Lai stiprinātu Latvijas un Ukrainas sadarbību mākslā un dizainā, delegācijā pārstāvēts būs Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs. Vizītes laikā prof. Aleksejs Naumovs piedalīsies biznesa forumā un kontaktbiržā, kā arī parakstīs nodomu protokolu par sadarbību ar Kijevas Nacionālo mākslas un arhitektūras akadēmiju. Mākslas akadēmijas rektora vizīte Ukrainā notiek projekta „Dizaina inovāciju un tehnoloģiju laboratorijas attīstība (tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts)” ietvaros. 

Valsts prezidents Andris Bērziņš oficiālās vizītes ietvaros tiksies ar Ukrainas augstākajām amatpersonām, lai pārrunātu abu valstu divpusējās sadarbības paplašināšanas iespējas kā politiskā dialoga, tā ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, kā arī Eiropas Savienības un Ukrainas sadarbību ciešākas integrācijas virzienā, ko Latvijas atbalsta.

Valsts prezidentu oficiālajā delegācijā pavadīs pieci ministri: ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Delegācijā pārstāvēta arī LIIA tās direktora Andra Ozola personā, LDDK Vitālija Gavrilova personā, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs tā direktores Baibas Vītoliņas personā, kā arī vairāku citu augstskolu rektori: RTU rektors Leonīds Ribickis, Vidzemes Augstskolas rektore Vija Daukšte un Rīgas Starptautiskā ekonomikas augstskolas prorektors Ilmārs Kreituss. Biznesa delegācijā iekļauti 49 Latvijas uzņēmēji, kuri pārstāv visplašāko jomu spektru.

Ukraina ir viens no Latvijas svarīgākajiem preču eksporta un importa partneriem. Nozīmīgākās sadarbības jomas ir tekstilrūpniecība, ķīmijas rūpniecība un mašīnbūve. Ekonomiski attīstītākie apgabali ir Donbass (Doņeckas apgabals) un Piedņepra (Piedņepras augstiene), kā arī Ukrainas pilsētas – Kijeva, Harkova, Odesa un Ļvova. 2010. gada decembrī, tiekoties Latvijas un Ukrainas valstu prezidentiem, tika izvirzītas abu valstu turpmākās sadarbības veicinošās jomas: atjaunojamā enerģija un energoefektivitāte, tranzīts, informācijas tehnoloģijas, būvniecība, rūpnieciskā ražošana, veselības aprūpe un medicīnas zinātnes, kā arī citas jomas.

Š.g. 18. februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklēja trīs Latvijas mākslas un kultūras augstskolas – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Īsās vizītēs Valsts prezidents iepazinās ar augstskolu izglītības procesu aktualitātēm un apmeklējuma noslēgumā ar rektoriem pārrunāja šī brīža Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvas saistībā ar reformām augstākajā izglītībā.

Latvijas Mākslas akadēmijā Valsts prezidents tika iepazīstināts ar Akadēmijas darbu, studiju procesu, īstenotajiem Eiropas projektiem un starptautisko sadarbību. Vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēja Glezniecības, Grafikas, Tēlniecības un Vizuālās komunikācijas apakšnozares, aplūkoja Varšavas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādi „Images of the Academy”, tikās ar studentiem un pedagogiem lekcijās, kā arī iepazinās ar Latvijas Mākslas akadēmijas jauno studiju korpusu, kas rekonstruēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu un tika atklāts 2012. gada septembrī, uzsākot jauno – 2012./2013. – studiju gadu.

Apkopojot vizītes rezultātus, Valsts prezidents Andris Bērziņš uzsvēra, ka Latvijas mākslu augstskolas pārliecinoši veic savu izglītojošo funkciju, sniedzot jauniešiem konkurētspējīgu izglītību un ar daudzu absolventu starpniecību nesot Latvijas vārdu pasaulē. Valsts prezidents pauda viedokli, ka arī turpmāk šīm mācību iestādēm būtu jādarbojas katrai savā virzienā, vienlaikus turpinot jau veiksmīgi aizsākto kooperēšanos mācību priekšmetos, kuros tas ir iespējams.

Vairāk par Valsts prezidenta vizīti mākslas un kultūras augstskolās var lasīt šeit (klikšķināt te).