Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentes ideja pirmo reizi nokļūst 20 labāko pasaules dizaina konceptu vidū

Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas dizaina ideja interjera aksesuāram „COCO” ir iekļauta 20 pasaules labāko darbu vidū starptautiskā dizaina konkursā Electrolux Design Lab 2013. Tādejādi pirmo reizi konkursa vēsturē ideja no Latvijas ir nokļuvusi konkursa pusfinālā līdzās tādām idejām kā elpojoša siena, kas tīra gaisu, virtuves iekārta, kas novērš vientulību, tīrīšanas robots, kas darbojas, izmantojot kinētisko enerģiju u.c. 

„Spēcīgas idejas dzimst arī mazās valstīs. To apliecina pasaules līmenī atzinīgi novērtētais Kristīnes darbs, pierādot, ka ideja un nepārtraukta vēlme to attīstīt ir ceļš uz panākumiem. Līdz ar to pirmo reizi no visiem četriem gadiem, kopš Latvijas studenti piedalās konkursā, Latvijas dalībnieku ideja ir novērtēta tik augstu. Ar Kristīnes un līdz ar to ar Latvijas nonākšanu 20 pasaules labākajās šī gada idejās varam lepoties un cerēt, ka darbs no Latvijas pirmo reizi tiks izvirzīts finālam,” norāda Electrolux Latvia vadītājs Eduards Reneslācis, piebilstot, ka pārējie darbi, kurus iesniedza studenti no Latvijas, bet kuri nenonāca tālākās konkursa kārtās, tiks vērtēti atsevišķi tepat Latvijā ar vietējo ekspertu žūriju.

Vairāk kā 1700 ideju konkurencē no vairāk kā 60 pasaules valstīm Kristīnes ideja par interjera aksesuāru svaigam gaisam, kas vienlaikus absorbē putekļus un arī kalpo kā dzīvestelpas dekors, turpina cīnīties par nokļūšanu konkursa finālā. Kristīnes Bulas, kas ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra studiju programmas 1. kursa studente vides mākslas apakšnozarē, dizaina koncepts „COCO” ir atraktīvs risinājums interjeram gaisa atsvaidzināšanai, kas neizmanto elektroenerģiju, bet darbojas, izmantojot magnētus, kuri rada kustību un līdz ar to gaisa plūsmu. Šim gaisa atsvaidzinātajam lietotājs var izvēlēties dažādus aromātus – savvaļas piparmētru, kanēli vai lavandu. „COCO” vienlaikus ir gan praktisks un aromātisks aksesuārs interjerā, gan arī pievilcīgs dzīvestelpas dekors.

Kopumā no Latvijas konkursam Electrolux Design Lab 2013 tika iesniegti 36 dizaina koncepti, no kuriem divi Kristīnes Bulas darbs „COCO” un Inutas Graudiņas darbs „SAMAG” bija nonākuši TOP100+ darbu sarakstā. Kristīnes Bulas darbu žūrija atzinīgi novērtēja, iekļaujot TOP50+ un tagad arī TOP20 darbu sarakstā, lai tas tiktu pilnveidots tālāk. Pusfinālā nokļuvušos dizaina konceptus līdz 1. augustam autori pilnveidos, lai pēc tam tos atkal izvērtētu žūrija, izvēloties 8 fināla darbus, kuru autori idejas prezentēs konkursa finālā Zviedrijā, Stokholmā, 16. oktobrī tiekoties klātienē.

Konkursa aktualitātes visā pasaulē gada garumā atspoguļo konkursa vēstneši. Latvijā Electrolux Design Lab 2013 vēstnese šogad ir praktiskā dizaina lietotāja, garšu dizainere un portāla Četrassezonas.lv redaktore Signe Meirāne, vēstot par aktuālo un praktisko portālā Četrassezonas.lv īpašā konkursam veltītā sadaļā.

Konkursa aktualitātes visā pasaulē gada garumā atspoguļo konkursa vēstneši. Latvijā Electrolux Design Lab 2013 vēstnese šogad ir praktiskā dizaina lietotāja, garšu dizainere un portāla Četrassezonas.lv redaktore Signe Meirāne, vēstot par aktuālo un praktisko portālā Četrassezonas.lv īpašā konkursam veltītā sadaļā.
- Kristīnes Bulas dizaina ideja „COCO” http://electroluxdesignlab.com/en/submission/coco/.
- Visi TOP20 dizaina koncepti konkursa vietnē: electrolux.com/electroluxdesignlab.

Electrolux Design Lab 2013 TOP20 pusfinālisti:
1. 3F – Francija
2. Breathing Wall – Koreja
3. Nutrima – Somija
4. Cellular Pillow – Ķīna
5. Music Yue – Ķīna
6. Atem – Polija
7. OZ-1 – Singapūra
8. Kitchen Hub – Spānija / Itālija
9. Mab – Kolumbija
10. Ohita – Meksika
11. Harvest Matching – Taivāna
12. Global Chef – Zviedrija
13. Sea Breeze – Ungārija
14. Air Drop – ASV
15. Jell Balls – Koreja
16. Orbita – Spānija
17. Atomium – Brazīlija
18. Hand Tree – Krievija
19. Coco - Latvija
20. 2D Kitchen – Nīderlande

Tas students, kura dizaina koncepts iegūs visvairāk balsu publiskajā elektroniskajā balsojumā, saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā. Pirmās vietas ieguvējs, kuru noteiks žūrija, izvēloties vispārsteidzošāko nākotnes mājsaimniecībai noderīgu dizaina risinājumu, saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā un sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu starptautiskajā Electrolux dizaina centrā. Otrās vietas ieguvējs saņems 3000 eiro, bet trešās vietas ieguvējs – 2000 eiro. 

Piecas Electrolux Design Lab 2013 konkursa kārtas:
1. kārta: Idejas un skices iesniegšana (no 18. februāra līdz 15. martam)
2. kārta: TOP100+ Idejas attīstīšana (no 15. marta līdz 1. maijam)
3. kārta: TOP50+ Vizuālā idejas attīstīšana (no 15. maija līdz 5. jūnijam)
4. kārta: TOP20+ Funkcionalitātes attīstīšana (no 19. jūnija līdz 1. augustam)
5. kārta: TOP8 Electrolux Design Lab 2013 fināls (oktobris) 

Konkursa aktualitātēm iespējams sekot arī sociālo mediju kanālos:
- Electrolux Design Lab blogā: Electrolux.com/electroluxdesignlab
- Twitter: Twitter.com/Electrolux
- Flickr: Flickr.com/photos/electrolux-design-lab
- Pinterest: Pinterest.com/Electrolux
- Instagram: Instagram.com/Electrolux

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk kā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi – darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2011. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 11,30 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 58 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.